Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase’den 48.000 Bitcoin (BTC) Taşındı: Uzmanlara Göre Yükseliş Habercisi Olabilir

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’den 48.000 Bitcoin (BTC) taşındı. Uzmanlar bunun bir yükseliş havadiscisi olabileceğini düşünüyor.

Whale Alert 18 Ekim zamaninde uyguladığı paylaşımda, yaklaşık 1 milyar abd parası değerinde 48.000 BTC’nin taşındığını bildirdi.

CryptoQuant CEO’su Young Ju 19 Ekim zamaninde sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı gönderide, Coinbase’den taşınan 48.000 BTC’ye değindi. CEO bildirilen bu işlemleri, Coinbase’in kurumsal müşterilerine varlıklarını geri vermek için “kumbarzamanı kırması” olarak tasvir etti.

CEO paylaşımında, Coinbase’den taşınan Bitcoin’lere dair bir grafiğe konum verdi. Grafikte Bitcoin’in 19.00020.000 seviyeleri arasında işlem gördüğü sıralarda borsadan dışarıya taşınan Bitcoin hacminde büyük artışlar yaşandığı görüldü.

Daha önce uyguladığı paylaşımda Bitcoin’in mevcut fiyatının, kurumsal yatırımcıların maliyetine çok yakın ve zaman zaman altında olduğuna dikkat çeken Young Ju, bu durumun kurumsal yatırımcıların piyaszamanı yönettiğine inanlar için bir boğa sinyali olduğunu söylemişti.

Uzmanlara göre yatırımcıların varlıklarını borsalardan buz gibi cüzdanlara aktarması bir yükseliş havadiscisi olabilir.