Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase’in profesyonel hizmet platformu Coinbase Pro en yenilandırdıılıyor


Coinbase’in profesyonel alım satım platformu Coinbase Pro, kripto borsa hepsini kapsayan hizmetlerini tek bir platformda toplayacak şekilde yeniden yapılandırılmada olduğundan dolgüni en yenilandırdıılacak.

ABD merkezli borsa, 22 Haziran günli resmi duyuruda Coinbase Pro’nun kepenklerini indirerek hepsini kapsayan gelişmiş alım satım hizmetlerini tek bir Coinbase hesabına aktaracak.

Coinbase Pro hizmetleri, Coinbase’in ana internet sitesi Coinbase.com’daki yeni sekme Gelişmiş Al-Sat’a taşınacak. Mart 2022’de oluşturulan sekme, yatırımcılara detaylı araştırma ve Coinbase üzerinde doğrudan alım satım imkanı sunuyor.

Duyuruya göre Gelişmiş Al-Sat, Coinbase Pro ile aynı hacim tabanlı işlem ücreti sunacak. Coinbase Pro’nun işlem ücretleri, hacim ve piyasa yapıcı emirlerine dayalı olarak yüzde 0 ile 0,6 arasında değişiklik gösteriyor.

Coinbase Pro’dan Gelişmiş Al-Sat’a geçiş önümüzdeki birkaç ay boyunca kademeli olarak gerçekleştirilecek ve borsa bu sırada Gelişmiş Al-Sat sekmesinde güncellemeler yapmaya devam edecek.

Coinbase, müşterilerini Coinbase Pro’nun tam olarak ne zaman kapanacağı meselesunda müşterilerini bilgilendireceğini açıkladı:

“Coinbase Pro’da parası bulunan müşterilerin yapması gereken bir şey yok, paraları Coinbase’de güvende olacak. Müşteriler diğer yandan Coinbase mobil uygulaması ve Coinbase.com’daki Gelişmiş Al-Sat’ı kullanmaya işe koyulyabilirler.”

Duyuruya göre bu adım, Coinbase üzerinde alım satım yapmgüni basitleştirmeyi ve profesyonel yatırımcılara genel Coinbase özellikleri ve gelişmiş araçları tek bir konumde kullanma imkanı sunmgüni planlıyor.