Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CoinFLEX, para çekme işlemlerini sınırlayarak yeniden start verttı


Kripto borsası CoinFLEX, kişisi para çekme işlemlerini sınırlayarak yeniden açtı ve şirketin zirve profilli müşteri standartlarının tetiklediği likidite kısıtlamalarından kademeli olarak kurtulduğuna dair olumlu ama temkinli işaretler verdi.

Şirketin uyguladığı duyuruya göre CoinFLEX kişisiları, Cuma günü 08:00’dan start veryarak fonlarının yüzde 10’una görecek şekilde çekim işlemlerini gerçekleştirebilecek. Mevcut hepsini kapsayan para çekme talepleri iptal edilerek ilgili hesaplara iade edilecek ve kişisilara, yeni yüzde 10 limitine uygun bir şekilde yeni talepler start vertma imkanı verilecek.

Kullanıcı bakiyelerinde görünen ama geri çekilemeyen yüzde 90’lık kısım ise ‘kilitli fonlar’, alınıp alınıp satılamayan veya teminat olarak kullanılamayan fonlar olarak kabul edilecek.

Şirket öte yandan yeni yönergelerin, bir devamındaki duyuruya görecek şekilde geri çekilemeyen ve faiz getiren stablecoin flexUSD dışındaki hepsini kapsayan varlıklar için geçerli olduğunu belirtti.

CoinFLEX, bir karşı tarafın 47 milyon abd abd dolarıılık marj çağrısını karşılayamadığı bildirildikten devamında 23 Haziran’da para çekme işlemlerini durdurmuştu. Kripto para girişimcisi ve Bitcoin Cash (BCH) savunucusu Roger Ver, firmaya herhangi bir borcu olmadığını söylemesine rağmen daha devamında söz meselesu karşı taraf olarak gösterildi.

Ver, 28 Haziran’da paylaştığı bir tweet’te, “Karşı tarafa borcum yok, hatta söz meselesu karşı tarafın bana önemli bir miktarda borcu var ve şu anda bu fonlarımın geri iadesini istiyorum,” ifadelerini kullandı.

Daha devamındaki olabiliteler ise CoinFLEX’in açığının 84 milyon abd abd dolarıı görecek şekilde büyük bir miktarda olduğunu gösterdi.

İlginizi Çekebilir: Voyager Digital iflas başvurusunda bulundu

2022 güni piyasası, şimdi Terra Classic (LUNC) olarak adlandırılan Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünün, alanda aşırı oynaklığı tetiklemesinin ardından kripto sektörünü derinden sarstı. Three Arrows Capital, Voyager Digital ve Celsius gibi büyük isimler de çöken varlık fiyatlarının ardından iflas başvurusunda bulundu.