Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CoinGecko kurucu ortağı forklu tokenler için strateji paylaştı


Birçok kişi, Ethereum’un hisse ispatına (PoS) geçişinden zaman en yenira ağın, Ether (ETH) madencilerinden oluşan bir grubun madenciliğe devam edebilmeleri için bir iş ispatı (PoW) forku oluşturacağına inanıyor. Bir yönetici de ETH sahiplerinin, gerçekleşmesi olabilen bu olaydan yararlanmanın yolları olduğuna inanıyor.

Token bilgi sitesi CoinGecko’nun kurucu ortağı Bobby Ong, paylaştığı bir Twitter ileti dizisinde yaklaşmakta olan ETH Merge meselesunda stratejilerini paylaştı. ETH sahiplerinin yakın zamanda ETH PoW tokenlerinin airdroplarını alacağını söyleyen Ong, sahiplerin bu fırsatı tam olarak nasıl değerlendirebileceğine dair bazı ipuçları paylaştı.

Ong, fork airdroplarını almanın en kolay yolunun, “forkları destekleyen borsalarda ETH tutmak” olduğunu belirtti. Bununla birlikte, ETH’yi donanım cüzdanlarında tutmanın da işe yarayabileceğini ve bunun, bir traderı hepsini kapsayan forklu tokenler için uygun hale getirebileceğini belirtti.

Yönetici buna ek olarak traderlara, sahiplerin alabileceği miktarı en ard düzeye çıkarmak için tokenlerini ETH ana ağına geri bağlamalarını, Wrapped Ether (wETH) paketlerini açmalarını ve ETH likiditelerini DeFi protokollerinden çıkarmalarını tavsiye etti.

İlginizi Çekebilir: Ethereum’un henüz var olmayan fork’u 100 birimdan işlem görüyor!

Ong, paylaştığı bu stratejilere rağmen hepsini kapsayan forklu tokenleri almaya uygun olsa bile bazılarının imzasına ve anahtarlarına erişmeye çalışan dolandırıcılık girişimleri olabileceği için hepsini kapsayan airdrop’ları talep etmeyeceğini belirtti. Yönetici buna ek olarak forklu tokenlerin hepsini hemen satmzamani planladığını belirtti ve şöyle devam etti:

“Fork tokenleri, sadece madencileri geçici olarak madencilikle meşgul tutmak için yaratılmalarının yanı sıra topluluklarını ve kullanımlarını büyütmek için hiçbir teşvikleri olmadığı için neredeyse hepsi artık ölü.”

Bu arada NFT pazar konumi OpenSea, Merge zaman en yenirası çatallanması olası NFT’leri desteklemeyeceğini açıkladı. OpenSea, yalnızca güncellenmiş hisse ispatı (PoS) blockchain ağındaki NFT’leri destekleyeceğini duyurdu. OpenSea’nın yanı sıra Chainklink de Merge zaman en yenirası Ethereum blockchain ağındaki iş ispatı (PoW) fork’ları da dahil hiçbir fork’u desteklemeyeceğini duyurdu.