Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çok ilginç! Gelecekte sanal çocuklar yetiştireceğiz

Bazı insanlar insan nüfusunun azalmasını istiyor. Çünkü onlara göre dünyanın nüfus artışı bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Örneğin; Rus sosyal medya fenomeni model Victoria Bonya bu fikri savunanlardan biri. Bonya, geçtiğimiz zamanlarda çevreyi mahvetmeye devam etmemizdense dünya nüfusunun yarısının yok olmasının daha iyi olacağını söylekonumek tartışmalara yol açmıştı.

GELECEĞİN NESLİ: TAMAGOTCHİ ÇOCUKLARI

Futurism’in havadisine göre; Yapay zeka bilirkişiı Catriona Campbell, yakında metaverse içinde yapay zekalı sanal çocuklar yetiştirebileceğimizi dile getirdi. 1990’ların popüler sanal bebeklerine atıfta bulunarak onları “Tamagotchi çocukları” olarak adlandırdı.

Campbell, “Tasarım Yoluyla Yapay Zeka: Yapay Zekayla Yaşama Planı” (AI by Design: A Plan For Living With Artificial Intelligence)” adlı yeni kitabında bu sanal çocukların aşırı nüfus ve sınırlı kaynaklara karşılık çevre dostu ve daha ucuz bir çözüm olabileceğini savundu.

Tamagotchi-1

Campbell, sanal bebekler için “Bu fenomen aşırı nüfus da dahil olmak üzere günümüzün en acil sorunlarından bazılarını çözebilir yine de doğru yönetilirse” dedi.

Campbell’ın argümanı, artan nüfusun çevre üzerinde yıkıcı etkilerinden kaynaklanıyor. Bazı olabiliteler ise dünya nüfusunun içinde bulunduğumuz yüzyılın ikinci yarısında hızla düşmeye işe koyulyacağını öngörüyor. Bu, bazı gözlemcilerin, hatta SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, Çin’deki gibi bir nüfus krizini önlemek için daha fazla çocuğa sahip olmgüni düşünmemiz gerektiğini savunmasına neden oluyor. Ayrıca, bazı bilirkişilar, teknolojik gelişmeler sayesinde, doğacak her bir çocuğun çevresel ayak izinin zaman geçtikçe önemli ölçüde azalacağını öne sürüyor.

YAPAY ZEKALI BEBEKLERE SICAK BAKACAĞIZ

Yapay zeka bilirkişiı ise metaverse günlük yaşamın bir parçası haline geldiğinde, yapay zekalı bebekler yetiştirmeye hava koşulları bakacağımız olabiliteinde bulunuyor. Kitabında “Sanal çocuklar, şu an için dev bir sıçrama gibi görünebilir” diyor yine de 50 yıl içinde teknolojinin çok ilerleyeceğini söylüyor.

Tamagotchi

Son olarak Campbell, “Tamagotchi çocukları” yetiştirmenin tamamen ücretsiz olmayacağını belirterek, “nispeten küçük bir aylık ücret karşılığında geniş çapta erişilebilir hale getirilecek” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Varank herkese çağrı yaptı! Son 20 günBakan Varank herkese çağrı etti! Son 20 gün
Yunanistan'dan Türkiye karşıtı kampanya! 16 farklı harita gönderdilerYunanistan’dan Türkiye karşıtı kampanya! 16 farklı harita gönderdiler
Akşener, 'Mansur Yavaş' talebine bakın nasıl karşılık verdiAkşener, ‘Mansur Yavaş’ talebine bakın nasıl karşılık verdi