Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çok meseleşulacak iddia! Eski İngiltere Başbakanı Truss’ın telefonunu hackleyenlerin kimliği gündem oldu

İngiliz Mail on Sunday gazetesinin isimsiz kaynaklara atıfta bulunduğu havadisinde, Truss’ın telefonunu hackleyen ajanların, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için çalıştığından şüphe edildiği iddiasına konum verdi.

HASSAS BİLGİLERE ERİŞİM SAĞLANDI

Haberde, Rus casusların, Truss’ın, eski Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng’le uyguladığı görüşmelerin yanı sıra Ukrayna savaşı hakkında yabancı yetkililerle uyguladığı görüşmelere ilişkin hassas bilgilere erişim sağladığı öne sürüldü.

Gazetenin iddiasında, hacklenmenin, Truss’un yaz aylarında Muhafazakar Parti liderliği için yürüttüğü seçim kampanyası sırasında fark edildiği buna rağmen ayrıntıların o sırada Başbakan olan Boris Johnen yeni ile Kabine ve Kamu Peren yenielinden Sorumlu Devlet Bakanı Simon Case tarafından gizlendiğine konum verildi.

fa

MUHALEFETTEN SORUŞTURMA AÇILMASI ÇAĞRISI

Söz meselesu iddiaların ardından, ana muhalefetteki İşçi Partisinin Gölge İçişleri Bakanı Yvette Cooper, “Düşman bir devletin böyle bir settirısının ortaya çıkardığı, istihbarat ve güvenlik teşkilatlarımız tarafından en yeni derece ciddiye alınacak önemli ulusal güvenlik sorunları var.” konuşmasında bulundu.

Ayrıca, bu bilgilerin neden ve nasıl sızdırıldığına veya neden şu anda ortaya olduğına dair ciddi güvenlik sorularının da olduğunu belirten Cooper, hükümetin, bu meseleyu acilen araştırılması gerektiğini bildirdi.

Liberal Demokratlar’ın Dışişleri Sözcüsü olan milletvekili Layla Moran da iddia edilen hacklenmenin neden daha önce kamuya açıklanmadığına ilişkin şüphelerini dile getirdi.

Moran, “Gerçeği ortaya çıkarmak için acilen bağımsız bir soruşturmaya ihtiyacımız var. Bu bilginin, Liz Truss’un liderlik yarışında adaylığını korumak için halktan saklandığı ortaya çıkarsa, bu affedilemez.” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Şaşırtmaya devam ediyor! Cadılar Bayramı için bakın ne yaptıŞaşırtmaya devam ediyor! Cadılar Bayramı için bakın ne uyguladı
Rusya tahıl koridoru anlaşmasına katılımını durdurduRusya tahıl koridoru anlaşmasına katılımını durdurdu
Kasaptan aldığı eti yedi, sabah uyandığında hayatı altüst oldu!Kasaptan ettiğı eti yedi, sabah uyandığında hayatı altard oldu!