Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Core Scientific, yıllık 50 milyon birim kar elde etmeyi hedefliyor


Amerika Birleşik Devletleri Bitcoin (BTC) madencisi Core Scientific, veri merkezi kapasitesini 75 megawatt (MW) artırmak için yeni bir ortak konumleşim anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, şirketin zamanı piyasasında bile altyapı gücünü artırmaya yönelik adımlar attığını gösterdi.

Şirket, salı günü ettiğı konuşmada, uygulamaya özel entegre devrelerin (ASIC) tamamen devreye girmesiyle yeni anlaşmanın Core Scientific için yıllık yaklaşık 50 milyon birim gelir sağlayacağını duyurdu.

Yeni eklenecek ASIC’lerin yılın üçüncü çeyreğinde hizmete işe koyulması ve tam dağıtımının yıl en yeniuna görecek şekilde tamamlanması planlanıyor.

Core Scientific CEO’su Mike Levitt, “Kapasitemizi genişletmek, Bitcoin Ağı’nın büyümesini desteklemek ve mevcut piyasa zorluklarına rağmen hepsi paydaşlarımız için değer yaratmak amacıyla 2022 planlarımıza odaklanmaya devam ediyoruz,” dedi.

Core Scientific, Bitcoin boğa piyasasının ortasında göz kamaştırıcı 2021 yılı mali en yeniuçlarını yzamanımladıktan zaman en yenira, en yeni aylara doğru zor zamanlar geçirmeye işe koyuldı. Şirket, haziran zamanında fonlama faaliyetlerine devam etmek için o zamanlardaki değeri yaklaşık 167 milyon birim olan 7.202 BTC’yi boşaltmak zorunda kalmıştı.

Bitcoin Treasuries’a göre Core Scientific, şu anki mevcut fiyatlarla yaklaşık 177,2 milyon birim değerinde 8.497 BTC’ye sahip. MicroStrategy ve Tesla ise, kasalarında daha fazla BTC bulunan diğer şirketler olarak göze çarpıyor.

Ayrıca Tesla, ikinci çeyrekte 936 milyon birim değerinde BTC sattı ve şirket bu sat sattan 64 milyon birim kar elde etti.