Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Crypto.com, Fransa’da faaliyet izni etti


Kripto para borsası Crypto.com, Fransa’da ülkenin ‘Denetim ve Çözüm Kurumu’ndan faaliyet izni ettiğını duyurdu. Yaşanan gelişmeyi takiben Fransa Finansal Piyasalar Kurumu, Crypto.com’a ‘Dijital Varlık Hizmet Sağlzamanıcısı’ lisansı verdi. Platform, düzenleyici onzamanı almadan önce özellikle kara para aklama ve terör finansmanı meselelarında oldukça titiz bir incelemeden geçtiğine işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre; Crypto.com, kısa bir süre önce Birleşik Krallık’ta da ülkenin ‘Mali Yürütme Otoritesi’nden (FCA) kripto varlık firması olarak faaliyet göstermek için izin almıştı. Şirket, benzer şekilde Güney Kore’de de “Sanal Varlık Hizmet Sağlzamanıcı” olarak lisans ettiğını duyurmuştu.  

Crypto.com CEO’su, meseleya ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, meseleya ilişkin konuşmasında Avrupa pazarının platformun uzun vadeli büyüme planları ve başarısında kritik bir meselemda konum ettiğını dile getirdi. Marszalek, Fransa’da düzenleyici onzamanı almaktan büyük bir gurur duyduklarını da konuşmalarine ekledi. Şirket CEO’su öte yandan, ürün ve hizmetlerini Fransa’da tanıtırken kişisilara güvenli ve kapsamlı bir kripto platformu sunmzamanı hedeflediklerini ifade etti.