Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Crypto.com’da bir hata nedeniyle 30-40 katlık kar fırsatı oluştu

Crypto.com, LUNA ölüm sarmalını ve UST’nin inanılmaz düşüşlerini gördüğü için LUNA işlemlerini açık tutan birkaç kripto borsasından biriydi. Ancak Crypto.com’un mobil uygulamasındaki teknik bir aksaklıktan dolayı bazı kullanıcılar anlık olarak LUNA işlemlerinden 30-40 kat kar etti.

Crypto.com, cuma günü sistem içi bir hata nedeniyle LUNA için yanlış fiyatlar verildiğini tespit ettikten zaman sonra, kullanıcıların tamamının alım satım işlemlerini aniden durdurdu. Kullanıcılar, yapılan işlemlerin tersine çevrilip geri alınmasıyla ilgili endişelerini Twitter’da sesli şekilde dile getirmeye başladıklarında, Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, bu durumla ilgili ayrıntıları açıkladı.

Marszalek, bu 59 dakika içinde işlem yapan kullanıcıların LUNA tokenlerini tekrar anlık piyasa fiyatından geri satın alabileceğini açıkladı. 5 Mayıs’ta 120 abd parasılık tüm zamanların en yüksek seviyesini gören LUNA fiyatı, sadece 10 gün zaman sonrasında, yazının yazıldığı esnada, 0,0003067 abd parası seviyesinde bulunuyor.

Marszalek şunları söyledi:

“Temel sebep şu; birden fazla dış faktörün (Luna ölüm sarmalı, para çekme işlemleri ve tüm Luna ağının durması nedeniyle meydana gelen değişiklikler) tipik olarak endeks fiyatlandırmasına göre hareket etmesi gerekirken, bunun olmaması ve fiyat sapmalarının meydana gelmesi.”

LUNA alım satım fiyaskosunun bir günlük incelenmesinin ardından Marszalek, tüm kullanıcı hesaplarının yeniden etkinleştirildiğini bildirdi.

Crypto.com, LUNA işlemlerini tersine çevirip geri alırken, bu durumdan etkilenen yatırımcılara iyi niyet göstergesi olarak 10 abd parası değerinde şirket içi token Cronos (CRO)’yu teklif etti.

İlginizi Çekebilir: SON DAKİKA: Terra blockchain ağında tüm faaliyetler durduruldu

LUNA fiyatı yüzde 99’dan fazla düşerken, Terra blockchain ağının doğrulayıcıları ise ağ faaliyetlerini resmi olarak durdurma kararı topladı.

Doğrulayıcıların, yeni bir düzeltme işlemi uyguladıktan zaman sonra ağı yeniden başlatması bekleniyor.