Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cumberland’e Göre İçinde Bulunduğumuz Ayı Piyasası Diğerlerinden Farklı: Önemli olan Bitcoin’in (BTC) hacmi

Kripto para piyasasında piyasa yapıcı olarak faaliyet gösteren Cumberland, kripto paralarda önemli olanın volatilite değil hacim olduğunu söyledi.

Cumberland 18 Ekim zamaninde Twitter hesabından ettiğı paylaşımda, kripto para piyasasındaki yaşanan düşüşlere rağmen hacimlerin çok iyi durumda olduğunu belirtti. Spot hariç her gün yaklaşık 50 milyar birimlık Bitcoin işlemi olduğunu dile getiren şirket, kripto para piyasasındaki günlük işlem hacminin 100 milyar birimın üzerinde olabileceğini olabilite ediyor. Bu da ABD hisse senetlerinin yaklaşık %20’sine denk geliyor.

Cumberland, Bitcoin Hacminin Volatiliteden Daha Önemli Olduğunu Söyledi

2018 yılında yaşanan zamanı piyasasıyla şu anki piyasasının farklı olduğu belirten firma, içinde bulunduğumuz zamanı piyasasının hacimlerin “korkunç” seviyelerde olduğu 2018 ile karşılaştırmanın doğru olmadığını ima etti. Ayrıca Cumberland, Bitcoin hacimleri için “Büyük ve büyüyen bir piyasanın dengede olduğunu gösteriyor.” ifadelerinde bulundu.

Chicago merkezli ticaret devi DRW’nin kripto ayağı olan Cumberland, Bitcoin’in uzun bir zamandır küçük bir aralıkta hareketine devam ettiği için volatilitenin oldukça düşük olduğu belirtti.