Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kez Yunanca söyledi: İzin vermeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından Atina yönetimini attığı Yunanca twitlerle söyledi. Efes-2022 Tatbikatı’nda da sert ifadeler kullanan Erdoğan Yunanistan’a Ege Adaları’nın silahlandırılması üzerinden çok sert tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın attığı twitler şu şekilde:

Doğu Akdeniz’de bulunan ve ülkemiz anakarasına 2 km’den daha az, Yunanistan anakarasından 600 km’den fazla olan Megisti için 40.000 km2 deniz yetki alanı talep etmenin önemini uluslararası toplumun takdirine bırakıyoruz.

NATO’yu ve üçüncü ülkeleri, askeri olmayan bir rejime sahip adalarda çeşitli askeri tatbikatların yasadışılığına dahil ederek araçsallaştırma girişimi, yalnızca felaketle en yeniuçlanacak bir girişim değildir.

Aynı zamanda Yunanistan, Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Batı Trakya, Rodos ve İstanköy’de yaşayan Türk azınlığa Birliğin değerlerini, dünya çapındaki insan haklarını ve uluslararası anlaşmaları hiçe sayarak baskı yapmaya devam ediyor.

NATO içinde her şekilde en en çok bedeli ödeyen bir müttefik olarak, en yeni iki yıldır askeri delegasyonlar toplantısı davetlerimize bile yanıt vermeyen Yunanistan’ın sorunlarıyla sakince yüzleştik.

Ancak gösterdiğimiz sabır ve buzkanlılığımızın muhatabımız tarafından yanlış anlaşıldığını görüyoruz.

Yunanistan’ı bir asır önce olduğu gibi sağduyulu olması, özüsini pişman olacağı en yeniuçlara götürecek hayallerden, söylemlerden ve eylemlerden uzak durması meselesunda bir kez daha dikkatyoruz.

Türkiye, Ege’deki haklarından vazgeçmeyeceği için, adaların silahsızlandırılmasına ilişkin uluslararası anlaşmaların tanıdığı haklardan yararlanmaktan da çekinmeyecektir.

dsdsd

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Türkiye ile Birleşmiş Milletler arasında kritik temasTürkiye ile Birleşmiş Milletler arasında kritik temas
Ortak aday ne zaman açıklanacak? 6'lı masadan net yanıt geldi!Ortak aday ne zaman açıklanacak? 6’lı masadan net yanıt geldi!
Büyükşen cinayetinde kan donduran büyü detayı!Büyükşen cinayetinde kan donduran büyü detzamani!