Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sosyal meseletlarla ilgili en yeni konuşma! ‘Talimatı verdim’ dikonumek seçim zaman en yenirasını işaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salı günü merakla olabilecek ‘cumhuriyet zamaninin en büyük meselet projesini’ duyurdu. Erdoğan projeyle ilgili, “Vatandaşlar toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2+1 meseletlara 2280 liradan taksitlerle 240 ay vade ile sahip olacak. Toplam 850 bin lira fiyata sahip 3+1 meseletların ödemesi 3187 liradan işe koyulyan taksitlerle 240 ay vadeyle yapılabilecektir” ifadelerini kullanmıştı. Bu konuşmanın ardından 2 gün içinde başvuru szamanisı 2 milyonu geçti.

8f637fdc8ea39e622edc265edb7ad564

ERDOĞAN SEÇİM SONRASINI İŞARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü 22’nci Devlet Başkanları Zirvesi için Özbekistan’a gerçekleştirdiği ziyaretin en yeniunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ucuz meselet projesiyle ilgili konuşmalarda bulunan Erdoğan, “Seçimin ertesinde yeniden bir hamle yapılabilir. O zamana görecek şekilde da zaten bu inşaatların kabası bitmiş olur, yüzde 50-60 oranında ilerlenmiş olur. Çünkü orada işin tamamen bitmesi 1,5-2 yılı bulur” dedi.

TOKİ’nin sosyal meselet ve arsa meselesunda yapacağı arzın çok meseleşulduğu ve ikinci günde başvuruların 2 milyonu aştığı hatırlatılarak, “Talebin bu görecek şekilde çok olması, ihtiyacın da çok olduğunun bir göstergesi. İleriki dönemde bu arzın daha da artacağına dair bir eğilim var mı?” sorusu üzerine Erdoğan, şu yanıtı verdi:

“Arzın yapılması noktasında bizim bir sıkıntımız yok. Şimdi bir görmüş olduk arz-talep dengesini. Demek ki arz-talep dengesi, talep istikametinde gözüküyor. Öyleyse demek ki seçimin ertesinde yeniden bir hamle yapılabilir. O zamana görecek şekilde da zaten bu inşaatların kabası bitmiş olur, yüzde 50-60 oranında ilerlenmiş olur çünkü orada işin tamamen bitmesi 1,5-2 yılı bulur. Bir taraftan da tabi kuraların çekilmesi, ondan zaman en yenira konumleşmeler işe koyulr. Bu arada da biz işin ikinci etabına işe koyulmış oluruz. Burada bizim para pul sıkıntısı yok. Tabii burada talebin yoğunluğu ortada. Onun için diyorum ki Allah nasip ederse seçimden zaman en yenira yeni bir etabı inşallah işe koyultacağız çünkü bizim arsa noktasında filan sıkıntımız yok. Arsa noktasında sıkıntı olmadıktan zaman en yenira yeter ki iş yapacak bir iktidar olsun. İş yapacak iktidar da biziz. Tabii Bay Kemal ve avanesi, ona da bir şey uydururlar. Ben arkadaşlara da söyledim, ‘Arkadaşlar hiç oyalanmayalım, Türkiye’nin dört bir yanında planlamaya göre hemen temel atmaya işe koyulyalım. Yıl en yeniunu beklemeyeceksiniz.’ dedim. Talimatı verdim ve yıl en yeniuna varmadan biz şu anda hangi şehirde ne görecek şekilde yapıyoruz, ona göre bir taraftan da temelleri atıp inşaatlara işe koyulyacağız.”

AAA

KILIÇDAROĞLU’NA YANIT

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Sosyal Konut Projesi’ni desteklediği ama bunların boş vaatler olduğu” paylaşımı ile “başvuru için alınan 500 liranın geri ödenmeyeceği, bunun bir seçim yatırımı olduğu” eleştirisinin anımsatılması üzerine, “Bu, ilk defa yapılan bir şey değil ki. Biz TOKİ vasıtasıyla bundan önce zaten 1 milyon 170 bin meseletu ettik, teslim ettik. Şu anda TOKİ meseletlarında oturanlar var, bize dualar ediyorlar. İşte en en yeni geçenlerde Esenler’de teslimat ettik ve o daireleri ziyaret ettik. Bizimkinin ispatı var. İspat-ı vücut etmişiz biz.” diye meseleştu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tüm dünyada ses getirmişti! Erdoğan merak edilen soruyu yanıtladıTüm dünyada ses getirmişti! Erdoğan merak edilen soruyu yanıtladı
Putin'den dünyaya mesaj: HazırızPutin’den dünyaya mesaj: Hazırız
Terör  örgütü PKK'nın 'çocuk avı' deşifre oldu! Terör örgütü PKK’nın ‘çocuk avı’ deşifre oldu!