Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’daki ABD üslerine tepki: Bunu yemezler…

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’nun bulunduğu makam aracını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına görecek şekilde eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maduro’yu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı.

AA-20220608-28107540-28107525-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_VENEZUELA_DEVLET_BASKANI_MADUROYU_RESMI_TORENLE_KARSILADI

Erdoğan ve Maduro’nun tören alanındaki konumlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin milli marşları çyapıldı. Maduro, Muhafız Alzamanı Tören Kıtası’nı selamladı. Törende, zamante kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de konum topladı. İki ülke heyetlerinin takdimi zaman en yenirasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Maduro, merdivenlerde Türkiye ve Venezuela bayrakları önünde tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

İKİ ÜLKE ARASINDA İMZALANAN ANLAŞMALAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Maduro’nun başkanlığındaki baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde iki ülke arasındaki anlaşmaların imza törenine geçildi.

Buna göre, “Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Turizm Bakanlığına Bağlı Venezuela Devlet Turizm Şirketi Venetur Arasındaki Mutabakat Zaptı” Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Venezuela Turizm Bakanı Ali Ernesto Padron Paredes tarafından imzalandı.

İki ülke arasındaki “Bitki Koruma ve Karantina Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı” Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve Venezuela Üretken Tarım ve Araziler Bakanı Wilmar Castro Soteldo tarafından imza altına yapıldı.

İki ülke Merkez Bankaları arasındaki “İşbirliği Mutabakat Zaptı” ise Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve Venezuela Merkez Bankası Başkanı Calixto Ortega tarafından imzalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır işe koyulrı:

Bugün imzalanan mutabakat zabıtlarıyla ilişkilerimizin hukuki altyapısını daha da güçlendirdik. Venezuela ile kalkınma alanındaki işbirliğine de önem veriyoruz. Türkiye olarak bugüne görecek şekilde olduğu gibi bundan zaman en yenira da dost Venezuela halkının yanında olacağımızı ifade etmek istiyorum. Temmuz zamanı içinde de iade-i ziyaretimizi gerçekleştireceğiz.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA

Nato bir güvenlik teşkilatıdır. Teröre çanak tutan bir örgüt değildir. İsveç Devlet televizyonunda terörist liderlerinin söyleşileri yzamanınlandığı sürece biz bunlara buyurun NATO’ya girin diyemeyiz. Aynı şey Finlandiya için de geçerli. Benzer yapılanma içerisindedir. NATO noktasında bizim geçmişte Yunanistan Fransa ile yaşadıklarımız şimdi bunlarla yaşamak istemiyoruz. Yunanistan NATO’ya tekrar girdi, 9 tana Amerikan üssü Yunanistan’da kurulu. Bunlar Rusya’ya karşı kurulu diyorlar. Bunu yemezler.

Maduro’nun konuşmalarından satır işe koyulrı:

Ben sadece buradan şükranlarımı ekleyebilirim. Venezuela halkı adına sizlere Szamanın Cumhurbaşkanım şükranlarımı sunuyorum. Çünkü en zor anlarda, en büyük belirsizlik anlarında, pandemi zamanında Türkiye her zaman bizim yanımızdaydı. Bize her zaman destek oluyordu. Biz bunu birlikte işe koyuldık. 2020 ve 2021 gerçekten çok güç yıllardı.

Bizim vatanımız özüni toparlama süreci içinde. Ekonomik istikrarımıza doğru ilerlemeye işe koyuldık. Venezuela yeniden doğuyor. Siz, 2018’de Venezuela’ya geldiğinizde biz fırtınanın ortasında gibiydik. Tek taraflı uyguladırımların merkezindeydik. Yaptırımlar çığ gibi üzerimize büyüdü. Daha zaman en yenira ben ölümle tehdit edildim. Öldürmeye kalkıştılar. Ama bunun içinde Venezuela halkı özü direnişi ve ardün bilinciyle oradaydı. Bu sayede de büyük bir güce sahipti. Türkiye’ye böyle bir zamanda geldik. Bütün yatırımcılara da diyorum Türkiye’nin bütün yatırımcıları Venezuela’ya gelsinler. Turizm için, petrol için, gaz için, madencilik için Türk yatırımcıları Venezuela’ya gelsin. Yasal zeminimiz hazır. Bütün ekonomik zeminlerimiz hazır. Bu bizim için artık açılım süreci. İki ülke arasındaki ilişkilerin açılım sürecindeyiz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten AP'ye sert tepkiAK Parti Sözcüsü Çelik’ten AP’ye sert tepki
Binlerce kişi bu haberi bekliyordu! Yasa teklifi TBMM'ye sunulduBinlerce kişi bu havadisi bekliyordu! Yasa teklifi TBMM’ye sunuldu
Göle çeviren yağmur! Yolcular iş makinesiyle kurtarıldıGöle çeviren yağmur! Yolcular iş makinesiyle kurtarıldı