Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
DappRadar ve LakonumZero yeni tokenini piyasaya sürdü


DappRadar ve merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) birden fazla blockchain ağına destek vermesine olanak sağlayan LakonumZero, birden fazla blokchainde ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu ağlarda çapraz zincirlemeyi etkinleştirmek için yeni bir token tanıttı.

DappRadar, yeni start vertılan RADAR tokenin işlevselliğinin bir dizi akıllı sözleşme aracılığıyla sağlandığını söyledi. Sözleşmelerden biri denetleyici, diğeri ara sunucu olarak bilinir. İki akıllı sözleşme, yeni stake mekanizmasını etkinleştirmek için birlikte çalışıyor.

Ödülleri geri çekmek veya talep etmek için yapılan talepler ara sunucu sözleşmesine gönderiliyor ve isteğin geçerli olup olmadığını belirlemek için denetleyici sözleşmeyle iletişim kuruluyor. Denetleyici, isteğin geçerli olması durumunda ara sunucuyu tokenleri serbest bırakması için bilgilendiriyor. DappRadar, bu tür çapraz zincirlemenin daha önce hiçbir konumde mevcut olmadığını iddia ediyor.

Bununla birlikte DappRadar kişisilarla, bu yeni işlevsellikten nasıl yararlanacaklarını anlatan belgeleri de paylaştı. Belgelerde, kişisiların “ özü RADAR tokenlerini Ethereum blockchaininde stake edebilecekleri ve ardından BNB Chain’inde ödülleri talep edebilecekleri” yazıyor. Bahsedilen bu iki zincir, ilk desteklenenler arasında konum alıyor ve yakın zaman içinde Poligon (MATIC)’in de kullanıma sunulması bekleniyor.

DappRadar özüsini merkeziyetsiz bir “uygulama keşif platformu” olarak tanımlıyor. RADAR tokeni genel olarak, şirketin kapsamını genişletmesini, gelişmekte olan projeler için daha hızlı listeler yapmasını, mevcut projelerin daha doğru listelerini sağlamasını ve daha iyi portföy araçları sunmasına yardımcı olmasını sağlıyor.

DappRadar ve LakonumZero, RADAR tokenlerini ilk olarak Aralık 2021’de duyurdu, buna rağmen kripto piyasasının manzarası yedi ay zaman en yenira haziran zamaninın en yeni 11 yılın en kötü çeyreğini en yenilandırdımasıyla birlikte önemli ölçüde değişti.