Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
DBS’nin dijital borsası DDEx, Bitcoin alım miktarında bir ayda 4X artış kaydetti


Singapur’un en büyük bankalarından birine göre, Haziran 2022’de kripto piyasasında görülen sat sat dalgası, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e (BTC) olan ilgisini artırdı.

DBS’nin DDEx oluşumunda gerçekleştirilen toplam işlem szamanısı, Nisan-Haziran 2022 arasında iki kattan fazla artış gösterdi. Platformda haziran zamanında gerçekleştirilen hepsini kapsayan işlemlerin yüzde 90 görecek şekildeını alım emirleri oluşturuyor.

DDEx’te satın alınan Bitcoin miktarı, Nisan 2022’ye kıyasla dört kat artış gösterdi. Ethereum satın alımlarında ise bankaya göre yüzde 65 artış görüldü.

Açıklama yapan banka, “Dijital varlık sektörünün eşi benzeri görülmemiş dalgalanma göstermesiyle birlikte, dijital varlıkların uzun vadeli potansiyeline inanan yatırımcılar, güvenilir ve denetimli platformlara yöneliyorlar,” diye belirtti.

DDEx CEO’su Lionel Lim, yatırım şeklinin kâr peşinde koşmadan uzaklaşması sebebiyle dijital varlık sektörünün “iyi bir sıfırlamadan” geçtiğini düşünüyor. “Piyasa dalgalanmasının sürdüğü günümüzde yatırımcılar, dijital varlıklarını alıp satabileceği ve saklayabileceği güvenli limanlar arıyorlar.”

Haziran 2022, Bitcoin’in Eylül 2011’den beri gördüğü en kötü ay oldu. Aylık endişe yüzde 40’ı aştı ve en büyük kripto para 20 bin abd ABD parasııın altını gördü.

Süregelen kripto kışı, çoğunlukla algoritmik stablecoin krizi ve ardından çok szamanıda kripto kredi kuruluşunun art arda iflas etmeisyle ilişkilendiriliyor.