Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Dev Alman Banka Bitcoin İçin İyimser: Yükselişte Kazanmak İçin En İyi Yol Microstrategy!

Berenberg, Bitcoin’in (BTC) yakın zamanda kaybettiği popülaritesini geri kazanacağını dile getirirken yükselişten faydalanmanın en iyi yolunun Microstrategy (MSTR) hisseleri olduğunu öne sürdü.

Alman bankacılık devi Berenberg yzamanınladığı bir raporda, Bitcoin’in yakın zamanda diğer kripto paralara ve tokenlara kaybettiği popülaritesini yeniden kazanacağını söyledi.

Banka, olabilen yükselişten halka açık şirketler aracılığıyla faydalanmanın en verimli yolunun MSTR olduğunu öne sürerken şirket için %30 artışla 430 abd parası fiyat hedefinde bulundu. Ayrıca 2024’te gerçekleşmesi öngörülen Bitcoin halvinginin (yarılanma) MSTR’a pozitif yönde etkide bulunabileceğinin de altı çizildi.

Raporda, yatırımcıların kripto kışına rağmen kripto paraları hala iyi bir varlık çeşitlendirme aracı olarak gördüklerinin altı çizilirken en yeni zamanda Bitcoin’in kaybettiği popülaritesini geri kazanmaya işe koyuldığına da değinildi.

Özellikle yapısı sayesinde regülasyon meselesunda diğer dijital varlıklardan özüni tamamen zamanırabilen Bitcoin’in politik tutumların sertleştiği bu zamanlarda kurumsal yatırımcılar tarafından dijital varlık piyasasına güvenli bir giriş olarak görüldüğü ima edildi.