Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Dilara Köç’ün ölümünde mardehcen görüntülerle şantaj iddiası! ‘Ölsün, gebersin…’

Erzurum’da, ailesinin endişe ihbarında bulunduğu Dilara Köç’ün cansız bedeni 10 Ekim Pazartesi sabahı Palandöken ilçesindeki Polis Okulu’nun karşısındaki 12 katlı inşaatın önünde bulundu. Cinayet Büro Amirliği’nin ettiğı soruşturmada olayla ilgili olduğu iddia edilen Çağla Fatmanur Eğilmez, Şeymanur C., Bedirhan Ö. ve Ali K. gözaltına edildi. Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye çıkarılan 4 kişiden Çağla Fatmanur Eğilmez, ‘Şantaj yoluyla intihara yönlendirme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler Şeymanur C., Bedirhan Ö. ve Ali K. ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

9c28b19d4daaf06d466a17d2714c5eba

‘BEDİRHAN’IN DİLARA’YA ‘O….’ DEDİĞİ ŞEKLİNDE BİR KONUŞMA GERÇEKLEŞMEDİ’

Kendisi ile birlikte gözaltına alınan Ali K.’nın erkek arkadaşı olduğunu hamburger satan iş konuminin mesul müdürü olduğunu ölen Dilara’nın da bir dönem bu iş konuminde çalıştığını ve özüsinin de Dilara ile herhangi bir husumetinin olmadığını belirten Eğilmez ifadesinde, şunları söyledi:

“Benim Ali ile çekilmiş fotoğraflarımın Ali’nin resmi nikahlı eşine gönderilmesi meselesunda Dilara’dan şüphelenmiştik. Dilara’yı zaten iş konuminde çalıştığı için tanıyorum aramız da iyi szamanilırdı. Dilara’nın işten ayrılması üzerine patrona Ali hakkında söylediği şeylerden tanık olarak havadisdar değilim. Dilara ile iddia edildiği gibi aramızda böyle bir mesele da geçmedi, aramızdaki tek mesele fotoğraflarımın Ali’nin eşine atılması meselesuydu. Bu mesele hakkında daha önce iş konumi önünde de olaydan 1 gün önce Ali bey, ben ve Dilara bir araya gelerek meseleştuk. Konuşmamızda herhangi kötü bir durum geçmedi. İş konuminde çalışanlar arasında bu fotoğrafların çekilerek Ali’nin eşine atılması olzamaninda Dilara’yı sorumlu tutar şekilde dedikodular yzamanilıyordu. Dilara da bundan muzdaripti biz de o gün olzamani gerçekleştirenin Dilara olmadığına inanmıştık ve mesele kapanmıştı. Biz olay gecesi Dilara’nın bizi çağırması üzerine bu meseleyu tekrar meseleşmak, bu fotoğraf çekme eyleminin kimden kaynaklandığını ve Dilara’nın neden işten çıktığını öğrenmek için Şeyma ile birlikte Karayolları semtine gittik. Yanlarına yalnızca Şeyma gitti. Çünkü benim gitmem yaşı da benden küçük olduğu için uygun olmaz, diye düşündüm, arabada bekledim. Fakat Şeyma’dan da rica ettim ne meseleştuklarını duymak için telefonu beni arar şekilde açık bıraksın istedim. Dilara da bu fotoğrafların Ali’nin eşine atılması meselesunda özüsinden şüphelenmeleri meselesunda özülerine kırıldığın, böyle şeyler yapmadığını tekrardan açıkladı. Bedirhan meselesu açıldı. ‘Bedirhan sana kırgın, Kürşat sana doğum gününde gitar almış, bu yüzden kırgın’ dedi. Dilara da Bedirhan’a kızgın ve kırgın olduğunu, görüşmediğini söyledi. Bu meseleşma esnasında kızlar da Derya, Dilara S. ve buna ek olarak tanımadığım başka kızlar da Şeyma ve Dilara Köç’ün yanındaydılar. Konuşmalar sadece Dilara Köç ile Şeyma arasında gerçekleşti. Ben meseleşmzamani bizzat dinlediğim için Bedirhan’ın Dilara’ya ‘o….’ dediği şeklinde bir meseleşma gerçekleşmedi” dedi.

4d2b8afab4ca6e2f47b95268ff677bb8

‘ÖLSÜN, GEBERSİN GİBİ KELİMELER SARF ETMEDİM’

Dilara’nın özüleri ile buluşmaya gitmeden önce Bedirhan ile görüşmüş ama ne meseleştuklarını bilmediğini belirteren Eğilmez’in ifadesinde buna ek olarak şu bilgiler konum etti:

“Daha devamında ise ben görüşme konuminden ayrılıp eve gittim. Ali ile telefonda tartıştık. Ali bana telefonda, Dilara ile yanında birkaç kız da işten çıktığı için iş konumi sahibinin özüsine bağırdığını ve işten çıkarma olasılığı olduğunu söyledi. Ben de bunun üzerine Şeyma’dan Dilara’nın numarasını alarak Dilara’yı aradım ve ondan işe geri dönmesi için ricada bulundum buna ek olarak iş konumi sahibini de Ali hakkında oluşan yanlış anlaşılmzamani ayarlamasi için yalan söylememesini, doğruları söylemesini istedim. Gayet sakin bir meseleşma gerçekleşti. Ayrıca özüsine eğer olzamani ayarlamazsen olzamanin düzeltimesi adına ailesi ile görüşeceğimi söyledim. Fakat mardehcen görüntülere ilişkin tehdit şantaj gibi bir durum gerçekleşmedi. Zaten bende ne bu görüntüler ne de bu görüntülere ilişkin bilgi yoktur. Ben yalnızca az önce Bedirhan’ın Şeyma’ya Dilara’nın açık olan ama mardehcen fotoğrafını geçmişte göstermiş olduğunu öğrendim. İntihardan önce böyle bir bilgim kesinlikle yoktu. Ben kesinlikle Dilara’ya yönelik olarak telefonda ya da yüz yüze ‘Eğer olzamani ayarlamazsen açık seçik fotoğraflarını adresini öğrenip gönderirim’ demedim. Tanık ifadelerinde yalan söylemektedirler. Bana neden iftira attıklarını bilmiyorum. Belki de yanlış anlamışlardır fakat şu an ben gerçekleri anlatmış bulunuyorum, Dilara kaybolduktan devamında ben asla ‘ölsün, gebersin’ gibi kelimeler sarf etmedim. Hatta özülerine Dilara Köç’ün de bulunması adına yardımcı oldum. Olzamanin bize gelen intihar bilgisi dışında bir bilgiye sahip değilim. Dilara intihar mı etti yoksa öldürüldü mü bilmiyorum. Fakat bildiğim Şeyma, Dilara’nın Bedirhan’dan dolzamani psikolojisinin bozuk olduğunu ve bir aydır özüsini öldüreceğini söylediğini bana iletti. Dilara’nın ölümüyle benim ilgim ve bilgim bulunmamaktadır.”

882d03c2e46bc20fe2790392e1478363

‘FOTOĞRAF KONUSUNDA DİLARA’DAN ŞÜPHELENDİK’

Mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest kalan Ali K., Çağla Fatmanur Eğilmez’in sevgilisi olduğunu itiraf etti. Çağla’nın zaman zaman görev ettiğı hamburgerciye geldiğini, oturduklarını anlatan Ali K., “Benim Çağla ile otururken havadissiz olarak çekilmiş fotoğraflarımızı bir kişi resmi nikahlı eşime atmış. Fotoğrafın Dilara Köç tarafından çekildiği dedikodusu yzamanildı. Biz de haliyle Dilara’dan şüphelendik. Sanırım 2 gün Dilara ile akşamardü burgerin önünde meseleşmak için Çağla ve Dilara ile bir araya geldik. Bu ettiğı davranıyın hoş olmadığını söyledik, şahsı o meseleşmada kesinlikle tehdit etmedik. Akabinde olay gecesinde Çağla ve Şeymanur ile Dilara arasında görüşmeler yaşanmış, daha devamındadan havadisim oldu. Çağla rahatsızlık vermemek için arabadan inmemiş. Dilara ile meseleşması için Şeyma’yı göndermiş. O meseleşmada da tehdit veya şantaj içerikili bir şey yaşanmamış. Akşam görüşmeden devamında Çağla ile telefonla görüştük ve bu meselelardan kaynaklı bir tartışma yaşadık. Akabinde de Çağla Dilara’yı aramış fakat ne meseleştuklarını bilmiyorum. Bu olzamanin bir cinayet olduğunu düşünmüyorum. Benim Dilara’nın ölümü ile ilgili bir bilgim bulunmamaktadır. Bana okumuş olduğunuz İlayda ile Şeyma arasında geçen ‘Ya Çağla bunu bu gece öldürtür babasına ya da bu gece özür diler’ şeklindeki mesaj hakkında bilgim yoktur. Dilara’nın mardehcen fotoğrafları bende kesinlikle yoktur. Böyle fotoğrafların olduğuna ilişkin bilgim yoktur. Varsa da sevgilisi olduğu için Bedirhan’da vardır. Dilara’nın intihar ettiğini düşünüyorum. Bedirhan’dan ayrılma sürecinde hatta ilaç yutmak suretiyle intihar girişimi de olmuştu. Suçsuzum, hakkımda takipsizlik en yeniuçı verilmesini ve tutuksuz yargılanmzamani talep ediyorum” dedi.

e497c1197c9ac0b86d06f994e6488e57

KADIN HAKLARI KOMİSYONU HAREKETE GEÇTİ

Dilara Köç’ün ölümüyle ilgili Erzurum Barosu Kadın Hakları Komisyonu harekete geçti. Erzurum Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Hakları Komisyonu üyesi Avukat Bilge Mutlu Bilge, olayla ilgili dosyanın savcısıyla görüştüğünü bildirdi. Bilge, “Acaba dosyada müdahil olabilir miyiz, dosyaya ne gibi katkımız olabilir? Ailenin muhakkak ki avukatı olacaktır. Biz toplumsal olarak, çünkü en yeniuçta ortada bir genç kızın ölümü var. Acaba bu genç kızımız intihar mı etti, yoksa intihara mı sürüklendi? Bunun soruşturması yapılırken biz de Kadın Hakları Komisyonu olarak olaya dahil olup olmayacağımız meselesunda istişare edeceğiz. Bu nedenle dosyzamani inceleme gereği duyduk. İncelediğimiz görecek şekildeıyla maalesef ki en çokten düşerek vücudunun iç organları parçalanması şeklinde ölüm olzamani var. Allah genç kızımıza rahmet eylesin. 4 tane gözaltıyla start veryan süreçte 1 arkadaşı tutuklanarak cezaevine sevk edildi, diğer 3 kişi adli kontrolle serbest bırakıldı. Şimdi soruşturma ilerleyen zamanlarda net şekilde ortaya çıkacaktır. Çünkü telefon görüşme kzamanitları, maktulden alınan kan, DNA örnekleri olay konumi incelenmesi veya olay konumindeki çevreyi gösteren kameraların incelenmesi neticesinde intihar mı, yoksa intihara teşvik mi, yoksa bu genç kızımız masumane olay konumine çağrılıp da dipya mı atıldı? Bunların hepsini, hepimiz, hep beraber, ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Cinayet vakası olması halinde en yeniuna görecek şekilde en ince detzamaniyla araştırılarak varsa suçlular, tespit edilen suçluların en ağır şekilde cezalandırılması ve adaletin konumini bulmasını hepimiz temenni ederiz” diye meseleştu.

0e41b9c8e381de78824ceadb44966e97

MESAJLARI SAHİPLERİ KABUL ETMİYOR

Kadın Hakları Komisyonu olarak dosyzamani incelediklerini, meseleyla ilgili cumhuriyet savcısının da büyük hassasiyete sahip olduğunu ifade eden Bilge, şunları söyledi:

“Herkesin içini acıtan, kanatan dosya. Maalesef bir genç kızımız hayatının baharında ölümle yüz yüze geldi. Bundan devamındaki hukuki süreçte Erzurum Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak takipçisi olacağız. Olay konumine genç kızımız girerken tek başına giriyor. Bu meseleda görüntüler var. Ama olaydan önce birisi var mıydı, genç kızı çağırmış mıydı, bunları soruşturmanın ilerleyen günlerinde hepimiz göreceğiz. Telefon kzamanitları incelenip gelecek, çevredeki hepsini kapsayan kameralar incelenecek. Şu anda tek başına intihar veya cinayettir demek çok erken olabilite olur. Yersiz olabilite olur. Mesajlardan bahsediliyor ama mesajın sahipleri bunu kabul etmiyor. Bunun da teknik olarak incelenip dosyayla celp edildikten devamında net olarak bir şey söylemek mümkün olur.”

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Türk Dünyası sempozyumu sona erdiTürk Dünyası sempozyumu en yenia erdi
Fatih Portakal, bu fotoğrafla paylaştı! "Erdoğan'ı başarılı buluyorum"Fatih Portakal, bu fotoğrafla paylaştı! “Erdoğan’ı başarılı buluyorum”
Hakimler duruşma için ayaklarına gitti! İfadeleri mahkeme salonu yerine bakın nerede alındıHakimler duruşma için ayaklarına gitti! İfadeleri mahkeme salonu konumine bakın nerede edildi