Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
‘Dilşah Ercan’ polemiği büyüyor! CHP’nin raporu gündem yaratmıştı, AK Parti’den sert tepki

Pazartesi günü Mersin’de polisevine yönelik terör settirısında polis memuru Sedat Gezer şehit oldu, 1 polis ise yaralandı. Settirının faillerinden Zozan Tolan kod adlı Dilşah Ercan etkisiz hale getirildi.

ADI CHP’NİN RAPORUNDA ÇIKTI

Dün ise CHP Cezaevi Komisyonu tarafından 2012 yılında hazırlanan Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda terörist Ercan’ın konum alması gündeme geldi.

1

Raporda Ercan’ın İzmir’de hapis yatarken ‘gazeteci’ olarak konum ettiğı bildirildi.

2

Ercan’ın o dönem PKK – Örgüt üyeliğinden hükümlü olduğu ve İzmir’de cezaevinde olduğu belirtildi. Terörist Ercan’ın tutukluluk nedeninin gazetede muhabirlik yapması gösterildi.

3

CHP’Lİ ÖZEL: İĞRENÇ BİR ALGI OPERASYONU

Raporda Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile birlikte imzası bulunan Manisa Milletvekili Özgür Özel, raporun gündem yaratması üzerine basın toplantısı düzenlekonumek tepkilere sert bir dille yanıt verdi. CHP’nin sosyal medyada çirkin bir settirı altında olduğun savunan Özel, “iğrenç bir algı operasyonuna” niyetlenildiğini söylekonumek şöyle meseleştu:

chpli-ozel-11-yil-onceki-raporun-hesabini-mi-soracaksiniz_9082_dhaphoto1

“CHP’nin 2012’de uyguladığı 2013’te de kamuoyuyla paylaştığı o dönem hepsi siyasi partilere yolladığımız ve halen daha referans bir kaynak olarak gösterilen Tutuklu Gazeteciler Raporu’nun bir sayfasından CHP’ye hesap sormaya çalışan, iftira atan hadsizler var.”

chpli-ozel-11-yil-onceki-raporun-hesabini-mi-soracaksiniz_9082_dhaphoto2

Raporun 2012’de hazırlandığını vurgulayan Özel, meseleşmasını “188 gazeteci ismi içinde adı geçmiş CHP’den 11 yıl önceki raporun hesabını soracaksınız öyle mi? Terbiyesizliğin, hadsizliğin hesabı yok!” ifadeleriyle noktaladı.

AK PARTİLİ DAĞ’DAN TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, teröristin adının CHP’nin raporunda konum almasına tepki göstererek şunları söyledi:

“Settirıyı gerçekleştiren teröristlerden Dilşah Ercan CHP tarafından hazırlanan tutuklu gazeteciler raporunda mağdur gazeteci olarak lanse edildiğini gördük. ‘CHP’nin terör örgütlerine desteği var’ dediğimizde onlar özülerini haklı çıkarmak için Cumhuriyet’i kuran kuvayi milli partisiyiz gibi savunmayla özülerini savunmaktadırlar. Ancak bugün geldiğimiz noktada CHP’nin terör örgütleriyle ilişkisi açıkçası görülmektedir.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan'a hakaret sonrası flaş hamle! Erdoğan’a hakaret devamındası flaş hamle!
Ardahan'da 5.3 şiddetinde deprem! Birçok ilde hissedildiArdahan’da 5.3 şiddetinde deprem! Birçok ilde hissedildi
CHP raporu olay oldu! İmzası bulunan Özgür Özel'den açıklamaCHP raporu olay oldu! İmzası bulunan Özgür Özel’den duyuru