Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Do Kwon stablecoin UST’nin çöküşünün ardından meclise ifadeye çağrıldı

Terra’nın (LUNA) algoritmik stablecoin’i UST ile beraber çöküşü, kripto sektörünün önemli gündem maddelerinden biri oldu. Şimdi ise Güney Koreli muhafazakar parti, konuyla ilgili meclis oturumu düzenlenmesini talep etti.

Yerel havadis ajanslarına göre Kore borsaları bu çöküşe farklı tepkiler verdi. Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclisi Siyasi İşler Komitesi ise Terraform Labs Kurucu Ortağı Do Kwon’u konuyla ilgili ifadeye çağırdı. Komite temsilcisi Yoon Chang-Hyeon, şöyle bir konuşmada bulundu:

“Borsaların bu çöküş sırasındaki tavrı bazı soru işaretleri yaratıyor. Coinone, Korbit ve Gopax 10 Mayıs’ta, Bithumb da 11 Mayıs’ta günlük al-satı durdurdu, Upbit ise 13 Mayıs’a kadar durdurmadı.”

Temsilci, düzenlemeler geciktikçe yatırımcıların zararının katlandığını ve yetkililerin yatırımcıların büyük zararlar ettiğini görürken, onları korumada çaresiz ktopladıklarını belirtti.

“Terra CEO’su Kwon Do dahil ilgili tüm borsa yetkililerini, durumun nedeni ve yatırımcıları korumak için alınan önlemler konusunda Ulusal Meclis’ ifadeye çağırmalıyız.”