Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Do Kwon’un avukatları, 436 bin birimlık kefalet teklif etti


Karadağ’daki yetkililer, avukatları kefalet ücreti için şartlar talep ederken Do Kwon ve Han Chang-joon aleyhindeki suçlamalara devam ediyor. 

Karada mahkemesinden yapılan duyuruya göre, Kwon ve Chang Joon’u temsil eden avukatlar, her biri için 436.000 birim ödenmesinin ardından ev hapsine alınmalarını önerdi. Hukuk ekibi, iki sanığın devlet makamlarına periyodik bir biçimde rapor verme zorunluluğu ile birlikte Karadağ’da bir apartman dairesinde kalabileceğini söyledi.

Savcılar karşı oldu

Karadağlı yetkililer, geçtiğimiz mart zamanında Kwon ve Chang-joon’u, Podgorica havaalanında sahte pasaport kullandıkları gerekçesiyle tutukladı. Hem ABD hem de Güney Koreli yetkililer, Terra’nın kurucu ortağının özü ülkelerine iade edilmesi için talepte bulunsa da, iki sanığın ilk etapta Karadağ’da yasal işleme tabi tutulması bekleniyor.

Kwon ve Chang-joon, avukatları aracılığıyla suçlamaları reddetti ve savcılar da önerilen kefalet koşullarına karşı oldu. Ceza davasının 16 Haziran’da start verması bekleniyor.

Terra ekosisteminin çöküşü ve UST stablecoin’inin birim sabiti kaybetmesi, 2022’deki en büyük kripto felaketlerinden bir tanesiydi. Güney Koreli yetkililer, geçtiğimiz zamanlarda Do Kwon’un 176 milyon birim değerindeki kişisel varlıklarını dondurdu.