Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Dogecoin yatırımcılarının szamanisı, en yeni 3 ayda yaklaşık 100 bin yükseldi


Dogecoin yatırımcılarının szamanisı, en yeni 3 ayda neredeyse 100 bin yükseldi. Temmuz zamaninda Dogecoin sahibi olan kişi szamanisı, 4 milyon 336 bin 551’di. Ekim zamaninda bu szamani, yüzde 2’lik bir artışla 4 milyon 454 bin 487 kişiye ulaştı. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük 10’uncu kripto para birimi olan ‘memecoin’, 3 ay içerisinde ağına 88 bin 936 yeni kişi ekledi. Fakat Dogecoin sahibi olan kişi szamanisındaki artış, popüler ‘memecoin’in fiyatına yansımadı.  

Bu artış ve Dogecoin fiyatındaki düşüş arasında görülen tutarsızlık dikkat etti. Yatırımcı szamanisındaki artış, Dogecoin’e desteğiyle tanınan Tesla CEO’su Elon Musk’ın yakın zamanda sosyal medya devi Twitter’ı satın alacağını duyurmasıyla ilişkilendirildi. Musk, daha önce pek çok kez Dogecoin’e desteğini göstermiş ve popüler ‘memecoin’in fiyatının ciddi bir artış yaşamasına neden olmuştu. Dünyaca ünlü CEO; The Boring Company, Tesla ve SpaceX gibi sahibi olduğu şirketlerin ticari ürünlerinde Dogecoin ile sat satlar da gerçekleştirmişti. Twitter’ın sat sat işlemlerinin tamamlanmasının ardından Dogecoin’in popüler sosyal medya platformuna da bir ödeme yöntemi olarak eklenebileceği olabilite edildi.

Elon Musk, Dogecoin’e desteği sebebiyle davalık olmuştu 

Musk, bu desteği sebebiyle 258 milyar abd parasılık bir Dogecoin davasının da ana davalısı olmuştu. Tesla ve SpaceX CEO’su, davada Dogecoin’i desteklemek ve değerini artırmak için saadet zinciri oluşturmakla suçlanıyordu.