Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) korkutan hastalık duyurusı! Gizemli hepatit vakaları artıyor

Örgütten yapılan yazılı duyuruda, 5 Nisan’dan 26 Mzamanıs’a görecek şekilde merkeze raporlanan vakaların incelenmesi en yeniucu mevcut durumda 33 ülkeden 650 vakanın doğrulandığı kaydedildi.

Vakaların çoğunluğuna DSÖ’nün Avrupa Bölgesi ülkelerinde rastlandığı ve sadece İngiltere’de 222 vakanın görüldüğü bildirildi.

Virüsün bulaştığı 650 çocuktan 38’inin karaciğer iflası geçirdiği ve karaciğer nakli ameliyatına yapıldığı kaydedildi.

Vakaların yüzde 75,4’ünün 5 yaş altında olduğu ve yaş hemen hemensının 1 ay ile 16 yaş arasında değiştiği belirtildi.

ADENOVİRÜSÜN NEDEN OLMA İHTİMALİ YÜKSEK

Gizemli hepatite adenovirüsün sebep olabileceği varszamanımının güçlü olmasına rağmen virüsün etiyolojisinin henüz tespit edilemediği vurgulandı. Vakalardan 181’inde adenovirüs, 188’inde de Kovid-19 bulunduğu aktarıldı.

Virüsün yzamanılmasına karşı çocuklara basit hijyen kurallarını sıkça uygulama, kalabalık konumlerden uzak durma, öksürük ve hapşırıklarda ağız ve burnu en yenilanma ve temiz su içme tavsiyelerinde bulunuldu.

Nedeni bilinmeyen, sarılık, ishal, kusma ve karın ağrısı gibi belirtileri olan virüs, 1 ay ile 16 yaş arasındaki çocuklarda görülüyor.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
California’da COVID Vakaları Yeniden ArtıyorCalifornia’da COVID Vakaları Yeniden Artıyor
Bu et döner 1 TL! Restoranda izdiham yarattı... Kuyruğun sonu görünmediBu et döner 1 TL! Restoranda izdiham yarattı… Kuyruğun en yeniu görünmedi
İstanbul'da eski sevgili dehşeti! Korkunç detaylar...İstanbul’da eski sevgili dehşeti! Korkunç detaylar…