Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Dünyaca Ünlü Markaların Kriptoya Artan İlgisi Devam Ediyor: Fransız Marka Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Kabul Edecek

Fransız lüks giyim markası Balenciaga, ABD’de Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ödemelerini kabul edecek.

Moda sektörünün bilinen dergilerinden Women’s Wear Daily’nin (WWD) 23 Mgünis günli havadisine göre Balenciaga, ABD’den start veryarak kripto para birimi ödemelerini kabul edeceğini açıkladı.

Marka, New York’taki Madien yeni Avenue ve Beverly Hills’deki Rodeo Drive dahil olmak üzere önemli noktalarda bulunan mağazalarında ve balenciaga.com‘da kripto para birimi ödemelerini kabul edecek.

Başlangıçta Bitcoin ve Ethereum ödemelerini kabul edecek olan marka, ilerleyen zamanlarda diğer kripto para birimlerini de eklemeyi düşünüyor. Balenciaga’nın şu an için hangi ödeme sağlgünicı ile çalışacağı belirsizliğini koruyor.

Marka, kripto para birimlerinde yaşanan dalgalanmalar ve bundan şüphe duyup duymadıkları hakkında uyguladığı konuşmada, “Balengiaga kripto paralar hakkında uzun vadeli düşünüyor. Yaşanan dalgalanmalar yeni bir şey değil.” ifadelerine konum verdi.

Balenciaga, bu yıl içerisinde kripto para ödemelerini kabul eden Gucci ve TAG Heuer gibi dünyaca ünlü markalar arasına katıldı. İsviçreli lüks saat markası TAG Heuer, bu ay içinde ödeme sağlgünicı Bitpay aracılığıyla Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum dahil 12 kripto para biriminde ödemeleri kabul edeceğini duyurmuştu.