Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisinden Heyecanlandıran Bitcoin Hamlesi

Yönetimi altında 10 trilyon abd parasıdan fazla bulunduran BlackRock, ABD’li kurumsal müşterileri için özel bir Bitcoin fonu işe koyulttı.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock 11 Ağustos zamaninde resmi web sitesinden onayladığı konuşmada, kurumsal müşterileri için bir Bitcoin fonu işe koyulttığını duyurdu.

BlackRock onayladığı konuşmada şu ifadelere konum verdi:

Kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşe rağmen, bazı kurumsal müşterilerimizden dijital varlıklardan nasıl yararlanabilecekleri ve uygun maliyetli şekilde nasıl erişebilecekleri meselesunda büyük bir ilgi görüyoruz.

BlackRock paylaştığı blog yazısında Bitcoin hakkında “En büyük kripto paradır ve şu anda müşterilimiz birincil ilgi odağıdır. Bitcoin, stablecoinler hariç kripto para piyasasının %50’sine yakınına sahip durumdadır.” ifadelerine konum verdi.

Geçtiğimiz 7 gün BlackRock, kurumsal müşterilerinin kripto paralara erişim sağlayabilmesi adına Coinbase Prime ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Bu anlaşmayla birlikte müşteriler, Coinbase’in Prime platformu, BlackRock’un elektronik risk sermayesi şirketi Aladdin’in kurumsal müşterilerine kripto para ticareti, saklama ve raporlama hizmeti verecek.