Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Edward Snowden’dan Satoshi Nakamoto paylaşımı

Binlerce gizli ABD Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) belgesini sızdırması zaman en yenirası ünlenen eski bilgisayar danışmanıi ve istihbarat danışmanı Edward Snowden, ettiğı yeni bir Twitter paylaşımında Bitcoin Lightning ağının hızına ve Satoshi Nakamoto’ya övgüler yağdırdı. Paylaşımında Nakamoto’nun Bitcoin’in belgelerini yzamanınlamasının 14’üncü yılını kutlayan Snowden, Bitcoin kurucusunun anonimliğe sadık kalmasına duyduğu hayranlığı dile getirdi.  

Dünyaca ünlü danışmanı, Nakamoto’nun 14 yıl zaman en yenira bile hala anonim kalabilmesinin dikkate değer olduğuna işaret etti. Snowden’ın ‘tweet’ini yanıtlayan bir takipçi ise Satoshi Nakamoto’yu ima ederek “Birçoğumuz sen olduğunu sanıyordu” ifadelerini kullandı. Snowden, bu paylaşıma verdiği yanıtta “Değilim” dikonumek iddiaları kesin bir dille reddetti. 

Edward Snowden, ilk Bitcoin destekçilerinden biriydi

Öte yandan; Snowden, 2013 yılında NSA belgelerini sızdırmasından bu yana kaçak durumdaydı. Rusya’ya sığınan Snowden, burada sınırsız daimi oturum izni almıştı. Daha zaman en yenira 26 Eylül 2022 zamaninde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Snowden’a Rus vatandaşlığı verdi. Dünyaca ünlü bilgisayar bilirkişiı buna ek olarak, ilk Bitcoin destekçilerinden biriydi.