Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
El Salvador Başkanı Nayib Bukele’den Bitcoin Yatırımcılarına Moral: Yatırımlarınız Güvende

Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador’un Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin yatırımcılarına moral verdi ve tavsiyelerde bulundu.

Resmi Twitter hesabından konuşmalarda bulunan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’e yapılan yatırımların güvenli olduğuna ve zamanı piyasasının ardından güzel karlar sağlayacağını söyledi.

Ayrıca Bukele ettiğı paylaşımda şu ifadelere konum verdi.

Sizlere tavsiyem, grafiğe bakmzamanı bırakın ve hayatın tadını çıkarın. Bitcoin’e yatırım ettiysanız yatırımlarınız güvendedir ve zamanı piyasasının ardından değeri büyük bir şekilde artış gösterecektir.

Geçtiğimiz yılın eylül zamanında Bitcoin’i yasal para birimi ilan eden ülke, 2.301 Bitcoin satın almıştı. El Salvador’un ettiğı Bitcoinlerden %50 zararda olduğu belirtiliyor.

El Salvador hükümetinin, 15-20 Mart zamanleri arasında Bitcoin (BTC) cinsinden 1 milyar abd parasılık dev bir tahvil ihraç etmesi bekleniyordu.

Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, 22 Mart’ta meseleyla ilgili bir konuşma yapıp, Rusya-Ukrayna savaşına da atıfta bulunmuş ve böyle bir hamlede bulunmak için henüz uygun zamanın gelmediğini söylemişti ve bu konuşmanın ardından henüz meseleyla alakalı henüz bir gelişme görülmedi.