Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Elektrikliye başka, dizel ve benzinliye başka! Google Haritalar, artık motor tipine göre yol tarifi verecek

Google Haritalar’ın çevre dostu yönlendirme özelliği, ABD ve Kanada merkezli kişisilara çok önceden tanıtılmıştı. Böylece ABD’li ve Kanadalı sürücüler, Google Haritalar’da en iyi tasarrufu yapmalarını sağlayacak rota önerileri almaya start vermıştı. Google şimdi ise bu özelliği Avrupa genelinde 40 ülkeye daha genişlettiğini duyurdu.

tasarruf

MOTOR TİPİNE GÖRE TASARRUFLU YOL TARİFİ VERECEK

Şirket öte yandan, araç sahiplerinin yakıttan tasarruf sağlamak adına araçlarının motor tipini seçme özelliği de ekliyor. Buna göre artık Fransa, İrlanda, Polonya, İspanya ve Birleşik Krallık gibi ülkelerdeki kişisilar, en iyi rotzamanı ve en doğru yakıt veya enerji verimliliği olabilitelerini elde etmek için motor tipini seçebilecek. Bu noktada benzinli, dizel, hibrit veya elektrikli gibi seçenekler sunulacak. Bu seçeneklerden uygun olanını işaretleyen araç sahibi, motor tipine en uygun yakıt tasarrufu sağlayan rotalar için kişiselleştirilmiş öneriler alacak.

motor tipi

Google bu özelliğin ABD Enerji Bakanlığı Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı’nın (NREL) görüşleri ve Avrupa Çevre Ajansı’nın verileri sayesinde hayata geçtiğini söyledi.

ÖZELLİK SAYESİNDE YARIM MİLYON TONDAN FAZLASI ORTADAN KALKMIŞ

Google’a göre, ABD ve Kanada’da kullanıma sunulmasından bu yana bu özelliğin, yarım milyon tondan fazla karbon emisyonunun ortadan kettirılmasına yardımcı olduğu olabilite ediliyor.

Google Haritalar’ın çevre dostu özelliği henüz Türkiye’ye gelmedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yapay zeka ünlü milyarderleri birleştirdiYapay zeka ünlü milyarderleri birleştirdi
Türkiye'den karşı hamle! NATO, AB ve BM'ye 'Yunanistan' mektubuTürkiye’den karşı hamle! NATO, AB ve BM’ye ‘Yunanistan’ mektubu
Rusya'nın kararı sonrası akın ettiler: Hazırlığımızı yapıyoruzRusya’nın en yeniuçı devamındası akın ettiler: Hazırlığımızı yapıyoruz