Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Eleştirilen Altcoin, Bitcoin ile Karşılaştırıldı: Sektöre Daha Fazla Kullanıcı Çeker!

Son günlerin çok meseleşulan projesi Worlcoin’in (WLD) destekçilerinden CoinFund’un yöneticileri, yeni hayata geçirilen bu projenin Bitcoin’den (BTC) daha fazla kişisiyı sektöre çekebileceğini iddia etti.

Son günlerin tepki çeken kripto para projesi Worldcoin’e CoinFund cephesinden destek geldi. CoinFund’un CEO’su Jake Brukhman CoinDesk TV’ye verdiği bir demeçte, Worldcoin’in kripto para piyasasına Bitcoin’den daha fazla kişisi çekebileceğini savundu.

Brukhman onayladığı duyuruda, Worldcoin’in daha kapsamlı bir benimseme sağlayacağını ve Bitcoin’i arkasında bırakacak bir sistem inşa edeceğini vurguladı:

Worldcoin’in temel önermelerinden biri, dünya çapında Bitcoin’in bugün olduğundan daha geniş bir kripto para birimi dağıtımı yaratabilecek bir sistem inşa etmektir.

Bununla birlikte benzer bir yorumda CoinFund’un ortağı Austin Barack‘dan geldi. Barack yakın zamanli bir blog yazısında, Worldcoin’in milyarlarca kişisiyı kripto piyasalarına dahil edebileceğini ifade etti.

Worldcoin lansman öncesinde dünya çapında iki milyon civarında kişisiya ulaşmıştı. Dune Analytics tarafından sağlanan on-chain verilerine göre projenin konumel cüzdanı World App’in halihazırda 941.000 kişisisı bulunuyor.

Worldcoin, kripto para camiasındaki birçok önde gelen ismin tepkisini çekmişti. Proje kişisilarının göz taraması gibi kimlik bilgilerine sahip olmak ve bunun karşılığında token vermeyi vadederken topluluğun tepkisi ise sert oldu.