Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Elon Musk, 258 milyar abd parasılık davaya rağmen Dogecoin ekosistemine desteğini sürdürüyor


Dogecoin’i içeren kripto saadet zincirine dahil olmaları sebebiyle özüsine 258 milyar abd parasılık toplu dava açılması bile Elon Musk’ın Dogecoin’e (DOGE) olan desteğini sürdürmesine engel olamadı.

16 Haziran güninde New York bölge mahkemesinde, milyarder Elon Musk ve şirketleri SpaceX ve Tesla Inc hakkında, Dogecoin’i (DOGE) de içeren “kripto saadet zincirine dahil olmaları” sebebiyle 258 milyar abd parasılık tazminat istemiyle dava açıldı. Davacılar buna ek olarak mahkemeden DOGE ticaretinin ABD sınırları içinde kumar olarak szamanılmasını talep etti.

Açılan dava, girişimcilerin alay meselesu olmaya başlzamanınca Musk da, yukarıdaki tweet ile Dogecoin ekosistemine olan sevgisini tekrar göstermiş oldu. Musk, buna ek olarak açılan davayla ilgili olarak pek de etkilenmişe benzemiyor.

18 Haziran’da, artık proje ekibinde konum almayan Dogecoin yaratıcısı Billy Markus, Dogecoin hakkındaki vizyonunu paylaştı ve geliştiricilerin faydasına ve güvenliğine daha fazla odaklanılması gerektiğini söyledi ve Musk da Markus’un önerisine katıldı.

Dünyanın en zengin adamı Musk, Dogecoin’i Tesla ve SpaceX ürünlerine ek olarak diğer hizmetlerde de ödeme yöntemi olarak kullanmaya açık olduğunu söylekonumek Markus’a daha fazla güvence verdi.

İlginizi Çekebilir: Elon Musk deepfake kullanan kripto dolandırıcıları hakkında aciliyet bildirdi

Musk’ın şöhretinden para kazanmaya çalışan kötü niyetli kişilerin, kripto para dolandırıcılığı amacıyla deepfake videolar yzamanımladığı tespit edilmişti. Musk ise video hakkında şöyle bir tweet atmıştı:

Video, Musk’ı kripto yatırımlarına yüzde 30 getiri veren bir platformu överken gösteren bir deepfake videosuydu. Dolandırıcılar, orijinal videoyu Musk’ın geçtiğimiz yılın nisan zamanında Vancouver’da katıldığı TED konferansından topladı.