Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Elon Musk Bitcoin Satışı Hakkında Konuştu: Belirsizlikten Dolzamanı Sattık

Dün itibariyle Tesla’nın 2022 ikinci çeyrek raporu açıklandı. Raporda en çok dikkat çeken kısımlardan birisi şirketin yüklü miktarda Bitcoin sat satı yapması oldu.

Milyarder iş insanı Elon Musk’ın şirketi olan Tesla, geçtiğimiz yıllarda kripto para birimlerine yatırım yapmış ve bu yatırımlar kripto camiası tarafından olumlu karşılanmıştı. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 2 milyar birimlık Bitcoin satın alımı yapan şirket, dün itibariyle ellerinde ki Bitcoin miktarının %75‘ini sattığını duyurdu. 20 Temmuz TSİ 23.00’da açıklanan ikinci çeyrek bilançosunda Tesla’nın 2021’de alarak tuttuğu Bitcoin’lerin büyük kısmını sattığını duyurmasının ardından Musk, kazanç çağrısı toplantısında özüsine yöneltilen soruları cevapladı.

Elektrikli araç devi Tesla’nın 936 milyon birimlık Bitcoin sat satı hakkında meseleşan Musk, duyurularında şu noktalara değindi:

Bitcoin’lerimizin bir kısmını, Çin’deki karantinaların yarattığı belirsizlikten dolzamanı sattık. Bu ortamda nakit pozisyonumuzu maksimize etmek bizim için önemliydi.

Tesla geçtiğimiz şubat zamanında ettiğı Bitcoin’leri yaklaşık olarak 31.700 birimdan cüzdanına eklemişti. Tesla’nın Bitcoin alım havadisinden devamında kripto para üzerinde %15 civarında bir yükseliş yaşanmıştı. Son düşüş dalgasında sat sat yapan Tesla 29 bin birim seviyesinden Bitcoin’lerini elinden çıkardığı olabilite ediliyor. Ayrıca yapılan bu sat sattan devamında Tesfla şirketinin elinde 218 milyon birimlık dijital varlığın kettiğı belirtildi. Tesla’nın sat sat havadisinden devamında Bitcoin üzerinde %4’lük bir düşüş yaşandı.

Milyarder Musk duyurusının devamında;

İlerleyen süreçte, Bitcoin varlıklarımızı artırmaya kesinlikle açığız. Dolzamanısıyla bu sat sat Bitcoin ile ilgili en yeni en yeniuçımız gibi algılanmamalıdır.  Bu durum, sadece Çin’deki Covid-19 kapanmalarından ötürü şirketle ilgili oluşan likidite şüphelerimizle ilgilidir.

duyurularine konum verdi.

Büyük bir Dogecoin destekçisi olduğu bilinen Elon Musk kazanç çağrısı konferansının devamında “Dogecoin’lerimizin hiçbirini satmadık.” ifadelerini kullandı. Musk’ın Dogecoin hakkında uyguladığı bu duyurudan devamında token üzerinde %10‘a yakın volatil hareketler gözlemlendi.