Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Elon Musk gün verdi! Tesla’nın insansı robotu için geri sgünima geçildi

Elon Musk, Tesla’nın insansı robotu Optimus olarak da bilinen Tesla Bot’un çalışan bir prototipine sahip olabilecekleri güni duyurdu.

TESLA AI DAY AÇIKLAMASI İLE GÜNDEME GELDİ

Tesla, geçen yıl şirketin özü özüne sürüş programına odaklanan bir etkinlik olan “Tesla AI Day” etkinliğini düzenlemişti. Otomobil üreticisi buna ek olarak Dojo süper bilgisayarını tanıtmış ve Tesla Optimus olarak bilinen “Tesla Bot” insansı robotu için planlarını açıklamıştı. Bu yılki etkinliğin ise ilkinden bir yıl zaman en yenira düzenlenmesi gerekiyordu. Fakat Elon Musk bu meseleda bir konuşma etti.

Elon Musk, Twitter’dan “Tesla AI Day, 30 Eylül’e ertelendi, çünkü o zamana görecek şekilde çalışan bir Optimus prototipimiz olabilir” dedi. Böylece ünlü CEO, hem etkinliğin yeni günini açıkladı hem de Optimus insansı robotun prototipi için gün vermiş oldu.

0x0-Robotics-3

TESLA’NIN ROBOTU İÇİN 2023 HEDEFİ

Elon Musk geçen yıl projeyi ilk kez açıklarken, Tesla’nın 2022’nin en yeniunda çalışan bir prototipe sahip olacağını söylemişti. Ünlü milyarder en yeni zamanlarda ise şirketin 2023’te robotun üretimine start vermgüni hedeflediğini dile getirmişti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sanal çocuklar yetiştireceğiz!Sanal çocuklar yetiştireceğiz!
Son seçim anketi yayınlandı! Kritik ilde hem AK Parti hem CHP oy kaybetti! Bir parti oyunu yüzde 12'den fazla artırdıSon seçim anketi ygüninlandı! Kritik ilde hem AK Parti hem CHP oy kaybetti! Bir parti oyunu yüzde 12’den fazla artırdı
Erdoğan duyurdu! Öğrencilere ücretsiz dağıtılacakErdoğan duyurdu! Öğrencilere ücretsiz dağıtılacak