Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri

22 Ocak 2019 Salı sabahını dün gibi hatırlıyorum.

Bir Cardiff City hayranı olan meslektaşım, onun Nantes’tan Cardiff’e kadar Kanal boyunca kaybolduğu haberini duyunca bana döndü ve şöyle dedi: “Yeni forvetimiz dün gece Nantes’tan geldi.”

Bağlantıyı reddettim. Birçok uçak her zaman uçar mı?

Ancak BBC Galler futbol muhabiri Rob Phillips, bir saat içinde Cardiff’in kayıp uçak hakkında “bir açıklama istediğini” ve kulüpte “gerçek endişeleri” olduğunu duyurdu. Arjantinli Emiliano Sala, sadece üç gün önce FC Nantes’ten 15 milyon sterlinlik bir kulüp rekoru karşılığında Cardiff’e imza attı. Salı günkü açılışta, beklenen yeni forvetlerini antrenmana davet etmek yerine, dünya medyasından trajedi hakkında birçok soru aldılar. Daha sonra Sala’nın Piper Malibu uçağında olduğu doğrulandı – pilot, önümüzdeki 48 saat boyunca dışarıda olacak, David Ibbotson – Nantes Atlantik HAVAALANI’ndan kalktıktan bir saatten fazla bir süre sonra Kanal Adaları’nın kuzeyinde radardan kaybolduğunda. . O sırada herhangi bir yıkım belirtisi yoktu. Bir gazeteci olarak ele aldığım birkaç haber kamuoyunun dikkatini bu haber kadar çekti.

Sala, Nantes taraftarları tarafından saygı duyulan üretken bir forvet oyuncusu. Cardiff hayranları için, mücadele eden takımlarını kurtarmaya yardımcı olabilecek rüya gibi bir tılsım figürü. Premier Lig kariyerinin başlarında yetersiz kalan yetenekli, sevilen genç bir oyuncuydu. Araştırma ortağım Kayley Thomas ve benden uçuşun koşullarını incelemeye başlamamız istendiğinde hikayeye o kadar ilgi duyuldu ki. Sonuç BBC Sounds ve BBC Radio Wales podcast serisidir: Transfer: The Emiliano Sala Story. Bölümleri buradan dinleyebilirsiniz. Mavera bahis.
Aramaya başladığımızda, bunun yakın zamanda manşetlerden çıkmayacak bir hikaye olduğu açıktı. Ve kazanın dördüncü yıldönümü yaklaştıkça yaklaşıyor.

Emiliano Sala, 31 Ekim 1990’da bir ay erken doğduğunda, ebeveynleri, solunum sistemi üzerindeki etkilerinden dolayı asla yürüyemeyeceği konusunda uyarıldı. Ancak tüm beklentileri aştı ve küçük kardeşleri Romina ve Dario’ya yakın, sağlıklı ve enerjik bir çocuk oldu.

Dört yaşındayken annesi Mercedes Taffarel, Sala’yı ailenin futbol ayakkabısını karşılayamadığı için başlangıçta birkaç antrenörle birlikte yerel futbol kulübü San Martin de Progreso’ya götürdü. Spora olan sevgisi büyüdü ve futbol izcileri 15 yaşında potansiyelini görünce, Cordoba eyaleti, San Francisco’daki Arjantin Futbol Okulu’nda antrenman yapmak için 200 km ilerlemeye karar verdi.

Mercedes cenazesinde yaptığı açıklamada, “Bana onu bırakmamı söyledi; hayatta tek istediği bir topa vurmaktı ve eğer izin vermezsem onu ​​içeride öldürürdüm” dedi. önce kontrol edin. bu yıl. San Francisco’nun Avrupa kulüpleriyle olan ilişkisi, Sal’ın oyunu daha yüksek bir seviyede oynama hayalini gerçekleştirmesine yardımcı oldu. Bunu, 2015 yılında FC Nantes ile anlaşmadan önce İspanya, Portekiz ve Fransa’daki takımlarla takip etti. Orada üç sezonda 133 maçta 48 gol atarak taraftarların favorisi ve yönetimin onu satması için bir hedef haline getirdi. Mavera giriş de öyledir.

Cardiff menajeri Neil Warnock, Aralık 2018’in başlarında onu Marsilya’ya karşı gördüğünde – Nantes’ta 3-2’lik bir galibiyette bir gol atıp bir başka gol atarken – yeni forvetini bulduğunu biliyordu. Müzakereler başladı – Mercato Sports şirketi Nantes’tan Sala’yı satmak için bir emir alan ajan Mark McKay tarafından yönetildi. Felakete yol açan bir olaylar zinciri harekete geçirilir.

Kaynak: Mavera