Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Emirates Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacak

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) en büyük havayolu şirketi Emirates, Bitcoin (BTC) ödemelerini entegre etmeyi planladığını duyurdu. Emirates, şirketin internet sitesinden alınıp satılabilecek NFT’ler piyasaya sürmeyi de planlıyor.

Şirket COO’su Adel Ahmed Al-Redha, Dubai merkezli havayolunun kripto ödemeleri, blockchain takip, metaverse ve NFT gibi blockchain ilişkili projelere odaklanacak yeni çalışanlar istihdam edeceğini aktardı.

Al-Redha’ya göre şirket, hava taşıtı kayıtlarını tutmak için blockchain kullanmak istiyor. Yönetici operasyonlar, eğitim, internet sitesi satışları ve havayoluyla ilişkili diğer deneyimleri dijital dünyaya taşımak için metaverse’ü de kullanabilir. COO, bunun söz konusu süreçleri “daha interaktif” hale getireceğini düşünüyor.

Pandeminin sona yaklaşmasıyla birlikte havayollarının da geri döndüğünü söyleyen Al-Redha, şirketin erişimini artırmak için Bitcoin ödeme hizmeti ve NFT koleksiyonu gibi yeni teknolojileri benimseyeceğini belirtti.

Fransız havayolu Air France de Şubat 2021’de COVID-19 test sonuçlarını doğrulayan blockchain tabanlı bir sistem oluşturmak için çeşitli kuruluşlar ile iş birliği yapmıştı.

Letonya merkezli havayolu airBaltic ise Mart 2021’de ödeme seçeneklerine Dogecoin (DOGE) ve Ether’i (ETH) ekledi. BTC’yi 2014’ten beri kabul eden şirket; USD Coin (USDC), Binance USD (BUSD) ve Gemini Dollar (GUSD) gibi stablecoin’ler ile de ödeme alıyor.