Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Emirates Havayolları, kabin ekibini metaverse’de eğitecek


Dubai merkezli Emirates Havayolları, 4 bin kişiden oluşan yeni kabin ekibine ‘metaverse’de eğitim vereceğini açıkladı. Konuya ilişkin duyuru, geçen 7 gün gerçekleştirilen ‘Dubai Metaverse Meclisi’ etkinliğinde Emirates Havayolları COO’su Adel Ahmed Al Redha tarafından oldu. Redha’nın duyurularına göre; havayollarına ait A350 ticari uçak, ABD’de yeniden yapılandırıldı. Uçağa giriş anı ve uçağa ilişkin diğer ayrıntıların araştırmainin, ‘metaverse’ ve sanal gerçeklik teknolojileri aracılığıyla simüle edileceği belirtildi. 

Söz meselesu ‘metaverse’ ve sanal gerçeklik teknolojilerini bizzat deneyimlediğine işaret eden Adel Ahmed Al Redha, sanal ortamda uçağa girdiklerini ve her ayrıntıya detaylı bir biçimde bakabildiklerini dile getirdi. Redha, ‘metaverse’de uçağın 2024 yılında kullanıma sunulacak yeniden yapılandırılmış versiyonunu gördüklerini de duyurularine ekledi.  

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Ekonomi Bakanlığı, ‘metaverse’ merkezini açtı

Öte yandan; ‘metaverse’de eğitim alan kabin ekibi, yine de Dubai’deki eğitim merkezine fiziksel olarak gitmek zorunda olacak. Burada ekibe; uçak tahliyesi, denize iniş ve tıbbi acil durum senaryoları gibi meselelarda bir dizi uygulamalı eğitim de verilecek.  

Paylaşılan diğer bilgilere göre, Dubai Veliaht Prensi Hamdan bin Muhammed de geçen 7 gün ‘Dubai Metaverse Meclisi’ne katılım sağladı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Ekonomi Bakanlığı da yakın zamanda ‘metaverse’ evreninde özü merkezini açmıştı. Ekonomi Bakanı Abdulla bin Touq al-Marri; meseleya ilişkin duyurusında peren yenielleri ‘metaverse’e katılacak, ‘metaverse’ü kullanacak ve sanal platformlarda Z kuşağı ile etkileşime geçecek şekilde eğittiklerine işaret etmişti.