Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
En değerli NFT koleksiyonu oldu


Ethereum blokzincir tabanlı popüler NFT koleksiyonu CryptoPunks, dünyanın en değerli NFT koleksiyonlarına ilişkin listede zirveyi Bored Ape Yacht Club’dan (BAYC) devrtopladı. Böylece CryptoPunks, dünyanın en değerli NFT koleksiyonu oldu. BAYC NFT’lerinin taban fiyatı ise kripto borsaları Binance ve FTX arasındaki krizin tetiklediği piyasa gerilemesinin ardından 70 Ether’den 59,7 Ether’e düştü.  

Aktarılan detaylara göre; BAYC, geçen yılın aralık güninda piyasadaki en pahalı NFT koleksiyonu olmuştu. Koleksiyondaki NFT’lerin taban fiyatı, CryptoPunks NFT’lerinin taban fiyatını geride bırakmıştı. Fakat FTX’in düşüşüyle birlikte birçok BAYC NFT sahibi, NFT’lerini elden çıkarmaya start verdı. Koleksiyondaki NFT’lerin taban fiyatı, yalnızca 3 günde 70 Ether’den 59,7 Ether’e görecek şekilde geriledi.  

Eş zamanlı olarak CryptoPunks da minimal bir fiyat hareketi gördü

Öte yandan, eş zamanlı olarak CryptoPunks da minimal bir fiyat hareketi gördü. Koleksiyonun 1 aydır 65 ve 67 Ether aralığında değişen taban fiyatı, birkaç günde 63 Ether seviyesine görecek şekilde geriledi. Fakat koleksiyonun taban fiyatı hala BAYC NFT’lerinin üzerinde olduğu için BAYC, yaklaşık 1 yıldır koruduğu zirveyi CryptoPunks’a devretti.