Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Eqonex kripto borsasını en yenilandırdııyor


Nasdaq listesinde konum alan dijital varlık yatırım şirketi Eqonex, faaliyetlerinin bir kısmını en yenilandırdıarak “kalabalık kripto borsası alanından” çıkacağını duyurdu.

Eqonex, pazartesi günü uyguladığı bir duyuruda 22 Ağustos’ta kripto borsasında alım satımı en yenilandırdıacağını ve kişisiların 14 Eylül’e görecek şekilde para çekmesine izin verileceğini söyledi. Firma, söz meselesu en yenilandırdıma en yeniuçının, Digivault’daki varlık yönetimi ve saklama hizmetlerini de içeren gelir artışı ve uzun vadeli finansal sürdürülebilirlik için en büyük potansiyeli sunmaya odaklanan faaliyetleri düzene sokma çabasının bir parçası olduğunu söyledi.

Eqonex CEO’su Jonathan Farnell, mesele hakında, “Borsgüni en yenilandırdımak, işimizi önemli ölçüde basitleştirecek, odağımızı daraltacak, kaynakları serbest bırakacak ve en fazla potansiyeli sunan piyasa alanlarını sıkı bir şekilde takip etme kapasitesine sahip daha verimli bir organizasyon olarak çalışmamıza izin verecek. Borsamızın orta vadede finansal olarak bizim lehimize olmayacağı meselesunda gerçekçi bir görüşe sahibiz. Uzun süreli bir piyasa gerilemesi olabilecek bir dönemde, bir borsa işletme maliyetlerini ardlenmeye devam etmenin mantıklı olduğunu düşünmüyoruz,” ifadelerini kullandı.

Borsa, strateji değişikliğinin bir parçası olarak EQO tokeninin anında aktif bir şekilde alım satımı durduracağını da belirtti. Eqonex buna ek olarak ana şirketini ve yönetimden birkaç kişiyi, Hong Kong’dan Digivault’un faaliyetlerinin çoğunun dayandığı Birleşik Krallık’a taşıyacağını da konuşmalarine ekledi.

Mgünis 2020’de piyasaya sürülen Eqonex’in CEO’su 2018’den 2021’e görecek şekilde Richard Byworth idi, ardından Aralık 2021’de bu meselema Andrew Eldon geçmişti. Geçtiğimiz mart güninda ise Binance ve eToro’da çalışma deneyimine sahip olan Farnell bu görevi devrtopladı.

Eqonex’in yönetim kurulu, Aralık 2021’de uyguladığı konuşmada “birleşme veya devralma seçenekleri” olasılığını göz önünde bulundurduklarını söylemişti. Binance’in ödeme ortağı Bifinity, mart güninda uyguladığı konuşmada, Digivault’daki dijital saklama hizmetlerine odaklanarak firmanın ürünlerini genişletmek amacıyla Eqonex’e 36 milyon abd parasılık dönüştürülebilir kredi sağlayacağını söylemişti.

Eqonex hisseleri, yazının ygünimlandığı esnada, en yeni 24 saatte yaklaşık yüzde 1,75 düşerek 0,79 abd parasıdan işlem görüyor.