Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Erdoğan ve Soylu hakkındaki konuşmalari sosyal medyzamani ayağa ktopladırmıştı! Savcılık hareket geçti

Edremit Belediyesince 13-21 Ağustos zamanleri arasında yapılan fuardaki bazı meseleşmacıların hakaret içeren konuşmalari sosyal medya kişisilarının tepkisini topladı.

Fuar boyunca düzenlenen panellerde meseleşmacı olan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, eski CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ile eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Akbaş hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Halkı kin ve düşmanlığa teşvik ve diplama” suçlamalarıyla Edremit Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma start vertıldı.

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı da meseleşmacılar hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

thumbs_b_c_c7c052ccee91cbbf651b4a5dd516d539

PANELLERDEKİ KONUŞMALARDAN BAZILARI

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Beşli Çete Kimlerden Oluşuyor?” başlıklı panelde meseleştu. Birçok bakanın, milletvekilinin yargılanacağını ileri süren Başarır, “Ama bir kişi özel yargılanacaktır. O Süleyman Soylu olzamani başlıyor. Ona af yok. Ona asla af yok bunu bilin.” dedi.

“Demokrasi İçin Birlik Mümkün mü?” meselelu panele katılan eski CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm de özüsini dinleyenlere birlik çağrısında bulunarak, “Faşizme karşı birleşmeyenler faşizmin zindanlarında buluşurlar. Eğer 21 yıldan bu yana bir AKP iktidarı başta ise Tayyip gibi lider baştaysa hepimiz hep birlikte özümizi sorgulamamız gerekiyor.” diye meseleştu.

Öte yandan, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile gazeteci yazar Yavuz Selim Demirağ hakkında da fuardaki panellerde uyguladıkları meseleşmalardan dolzamani “Cumhurbaşkanına hakaret”, “Halkı kin ve düşmanlığa teşvik ve diplama” suçlamalarıyla ilçe başsavcılığınca resen soruşturma start vertıldığı öğrenildi.

Demirağ da “İmamların Öcü” başlıklı paneldeki meseleşmasında, “Malum bir zat var: ‘Söyle bakalım söyle’ diyor. ‘Burada havaalanı mı vardı, burada üniversite mi vardı?’ Yarın öbür gün yargılama için yargılama en yeniuçları belirlendiğında hemen avukatları ona bir rapor alacaklar, ‘Akli dengesi konuminde değil, bunları yargılayamazsınız, cezai ehliyeti yok’ diye. Ama biz yemeyeceğiz, mutlaka yargılayacağız.” dedi.

AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çanakkale Boğazı'nda tehlikeli anlar! Tanker ile tekne çarpıştıÇanakkale Boğazı’nda tehlikeli anlar! Tanker ile tekne çarpıştı
“Dünyanın en saçma binası” yıkılamıyor… Günlük 2 bin lira ceza!
Ameliyat sırasında bacağında 1,5 metrelik sargı bezi unuttular!Ameliyat sırasında bacağında 1,5 metrelik sargı bezi unuttular!