Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Eski Fed Düzenleyicisinden Çağrı: Bitcoin (BTC) Tamamen Yasaklanmalı

Eski Fed düzenleyicisi Lee Reiners, kripto paraların nakit akışının olmadığına ve bankacılık sisteminin dışında tutulması gerektiğine inanıyor.

Lee Reiners, kripto paraların enflasyona karşı gerçek bir alternatif olmadığını düşünüyor. Verdiği demeçte Bitcoin yasağı için çağrıda bulunan Reiners, kripto paraların temelinin sağlam olmadığını ve yalnızca duygularla işlem olduğını belirtti.

Uzun zamandır kripto paraların geleceğinin olmadığını vurgulayan Reiners, dijital paraların bankacılık sisteminin dışında tutulması gerektiğini de ekledi.

Reiners’a göre,

Enflasyonun 10 yılın zirvesinde olduğu ve hepsini kapsayan hisselerin etkilendiği zamani marketi döneminde, iddia edildiği gibi kripto paraların enflasyondan korunmak için alternatif bir yatırım aracı olmadığını görüyoruz.

Özellikle Bitcoin’in değerindeki artışın suni olduğunu belirten Reiners, geçtiğimiz dönemde Covid-19 salgını sırasında ABD tarafından federal rezervler üzerindeki para basma politikasını hedef gösteriyor.

Mevcut kripto çöküşünü önceden olabilite eden Reiners, Fed’in para yakma politikası paralelinde gerçekleşen kripto paralar üzerindeki düşüşün kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Reiners, kripto savunucularının gerçekten açık mevzuat değil, kripto para birimlerinin gelişmesi için olumlu bir ortam yaratabilecek gevşek politikalar aradığına inandığını da belirtti. Ayrıca eski fed düzenleyicisi şu ifadelere konum verdi:

“Kripto piyasasında ki insanlar, ‘Ah, sadece regülasyon tarafında netlik istiyoruz’ diyor. Bu doğru mu? Çin’de hepsini kapsayan regülasyonlar açık şekilde ortada duruyor. Dolzamanisıyla, ‘regülasyon netliği istiyoruz’ dedikleri zaman bu ‘olumlu ve hafif dokunuşlu regülasyon istiyoruz’ demenin farklı bir yolu oluyor.