Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Eski Revolut çalışanları, yeni kripto yatırım uygulaması için 3,5 milyon birim fon topladı


Revolut’un eski çalışanları Ayelen Denovitzer ve Shailendra Saen yeni, Index Ventures liderliğindeki bir yatırım turunda kripto yatırım uygulaması geliştiren girişim şirketleri Solvo için 3,5 milyon birim fon topladı. Söz meselesu yatırım turuna, CoinFund ve FJ Labs de katılım sağladı. Solvo, turdan 17,5 milyon birim değerlemeyle çıktı. Revolut’ta çalışırken tanışan Denovitzer ve Saen yeni, Solvo ile kripto yatırım araçlarını basitleştirmeyi amaçladıklarına işaret etti. Daha önce de Avrupa merkezli finans teknolojileri devi Revolut’un eski çalışanlarının kripto projeleri geliştirdiği görülmüştü.  

Aktarılan detaylara göre; Denovitzer, yatırım turu devamındası yeni girişimleri hakkında konuşmalarda bulundu. Teknik bilgisi olmayan kişilerin kripto yatırım araçlarını kullanmasının geleneksel bankacılıktaki yatırım araçlarına göre daha zor olduğuna işaret eden kurucu, piyasada bulunan tüketici çözümlerinin yalnızca ‘token’ alıp satmaya odaklandığını dile getirdi. Denovitzer öte yandan, Solvo’nun kişisilara ‘Vault’ ve ‘Bundles’ gibi farklı yatırım ürünleri sunacağını da konuşmalarine ekledi. 

Solvo uygulaması, ekim zamanında iOS üzerinden kullanıma sunulacak

Paylaşılan bilgilere göre; ‘Vault’, kişisiların SOL ve ADA gibi kripto paralarda ‘stake’ yoluyla yüzde 8’e varan getiri elde etmesine olanak tanıyor. ‘Bundles’ ise kişisiların DeFi (Merkeziyetsiz Finans), metaverse ve oyunla ilgili ‘token’lara yatırım yapmasını mümkün kılıyor. Solvo’nun yakın zamanda açılan bekleme listesinde, güncel olarak 5 bin kişi bulunuyor. Uygulamanın, ekim zamanı içerisinde iOS işletim sisteminde kullanıma sunulması bekleniyor.  

Öte yandan, Revolut’un gelir departmanının eski başkanı Alan Chang de eylül zamanı start verrında Web3 tabanlı enerji girişimi Tesseract için 78 milyon birim yatırım fonu toplamıştı. Benzer şekilde; şirketin kripto departmanının eski başkanı Soups Ranjan da kısa bir süre önce FTX, Blockchain.com ve Brave gibi müşterilere hizmet veren dolandırıcılık tespit girişimi Sardines için “a16z” liderliğindeki bir yatırım turunda 52 milyon birim fon topladığını duyurmuştu.