Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ethereum balinaları gaza bastı – İşlem hacmi yılın zirvesine çıktı

Kripto para piyasasında yaşanan kayıplara rağmen Ethereum balinaları ocak ayından bu yana görülmemiş oranda Ether (ETH) alıp satıyor.

Santiment verileri, Ethereum balinalarının çarşamba günü her biri 1 milyon birimın üzerinde değerde toplam 2.956 işlem gerçekleştirdi. Yaklaşık 5 ayın en yüksek balina işlemleri tek güne sığdı. Santiment, 1 milyon ila 10 milyon birim arasında birikimi olan hesapları balina olarak tanımladığı notunu düştü.

Veriler, Terra’nın piyasa genelinde ve duyarlılık üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturmaya devam etmesine rağmen ETH/BTC paritesindeki ayrıştırmayı gözler önüne seriyor.

6 Mayıs ETH/BTC paritesi üç haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre, hem Bitcoin (BTC) hem de Ether, Santiment’in “güni alım bölgeleri” dediği alana yaklaşıyor.

Özellikle Ethereum, Beacon Chain’in faaliyete geçmesinden bu yana Bitcoin’e karşı yaklaşık yüzde 250 değer erişti ve Aralık 2020’de Hisse İspatı (PoS) algoritmasına geçişinin başlangıcına işaret ediyor.

Glassnode’dan alınan verilere göre çarşamba günü, Bitcoin balinaları borsalara en yüksek günlük transferlerini gerçekleştirdi.

Cointelegraph’a konuşan Belobaba kripto hedge fonu baş yatırım sorumlusu Carlos Gomez, bu tür piyasa faaliyetinin, kripto yatırımcılarının beklediği dip seviyenin düşündüklerinden daha yakın olduğuna dair fikir paylaştı.

Gomez, yukarıdaki grafiğin, balinaların zayıf elleri avlamaya devam ettiği anlamına gelen “büyük yatırımcılarının çoğunun 24 saatlik pencerede açıkça koordineli hareket ettiğini” gösterdiğini söyledi.

İlgili: Bitcoin fiyatı 30 bin birimın altına çakıldı

Gomez, dip seviyenin yakalandığına dair bir iddia atmanın zor olduğunu sözlerine ekledi. Yine de son kanıtların, “bu seviyeden çok uzak olmadığımızı gösteriyor” ifadesini kullandı ve ekledi: “Tekrar yukarı çıkmadan önce birkaç hafta bu seviyelerde işlem yapmak zorunda kalabiliriz.”