Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ethereum (ETH) Madenciliği Son 2 Yılda Bitcoin (BTC) Madenciliğinden Daha Fazla Kazandırdı

Kripto paralar üzerinde çalışmalar yürüten Arcane araştırma şirketi tarafından açıklanan yeni bir rapora göre Ethereum (ETH) madencileri Bitcoin (BTC) cephesine oranla daha fazla kazanç sağladı.

Blockchain araştırma şirketi Arcane Research tarafından paylaşılan yeni verilere göre Ethereum madenciliği en yeni dönemlerde Bitcoin madenciliğine göre daha fazla para ulaştırdı. Verilere göre Ethereum madencileri 2021 yılında 18 milyar birim getiri sağlarken Bitcoin madencileri ise 17 milyar birim kazanç elde edebildi. 2021 yılında yaklaşık 1 milyar birim farkla öne çıkan Ethereum madencileri, henüz yılı tamamlamamış olmamıza rağmen 2022 senesini de önde götürmeye devam ediyor.

Bu yılın başından günümüze olan süreçte Bitcoin madencileri 10 milyar birim kazanırken Ethereum madencileri ise 11 milyar birim kazanç ile öne belirlendi. Ethereum madenciliğinin en yeni günlerine yaklaşılırken paylaşılan bu verilerde yakın zamanda büyük değişiklikler görüleceği bekleniyor. İş Kanıtı (PoW) çalışma şeklinden Hisse Kanıtı (PoS) sistemine geçiş yapacak olan Ethereum ağının madencilik getirisi muhtemelen bu 7 günnın en yeniunda sıfır birima düşecek.