Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ethereum Merge yükseltmesine en çok ilgi duyan ülkeler açıklandı: Listede Türkiye de var!

CoinGecko, 13-16 Eylül günleri arasından gerçekleşmesi olabilen Ethereum Merge yükseltmesine en çok ilgi duyan ülkeleri tespit ettiği yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Çalışma kapsamında; Ethereum Merge, ETH Merge, Ethereum, ETH, ETH Classic, Ethereum Classic, Ethereum PoW, ETH PoW, Ethereum PoS, ETH PoS, PoW ve PoS gibi Ethereum Merge’e ilişkin ifadelerin hangi ülkelerde kaç kez aratıldığını belirleyebilmek için küresel Google Trendler verileri incelendi. Daha devamında, 1 Temmuz 2022 ve 4 Eylül 2022 günleri arasında bu terimleri en çok aratan ülkeleri listelemek adına ülkelere birer toplam arama puanı verildi. 

Araştırma en yeniuçlarına göre; Singapur, Ethereum Merge yükseltmesiyle en çok ilgilenen ülke oldu. Ülkenin toplam arama puanının 377 olduğu kaydedildi. İsviçre ve Kanada ise toplam 286 arama puanıyla ikinci sıraya konumleşti. Listede İsviçre ve Kanada’yı sırasıyla; Almanya, ABD, Hollanda, Avustralya ve Türkiye takip etti. Türkiye’nin birçok ülkeyi geride bırakarak ard sıralara konumleşmesi dikkat koydu. Türkiye’de meseleya ilişkin en çok aratılan ifade “Ethereum PoW” olurken ülkenin toplam arama puanı 208 olarak kzamanıtlara geçti. 

Ethereum Merge yükseltmesi ne anlama geliyor?

Öte yandan; Ethereum blokzincirdeki Merge yükseltmesi, kripto endardrisi için önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor. Yükseltme neticesinde Ethereum’un, Beacon blokzincirle birleşmesi ve Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçiş yapması bekleniyor. Bu sayede ağın verimliliği, ölçeklenebilirliği ve güvenilirliğinin artırılması hedefleniyor.