Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ethereum topluluğu Merge’ü ETH temalı müzik ve sanat NFT’leriyle kutladı


Bugün Ethereum’un PoW’dan (iş ispatı) PoS’a(hisse ispatı) başarıyla geçişin ardından, Ethereum topluluğu ETH’den ilham alınan müzik ve sanat eserleri çıen yeniuçak kutlama fırsatını kaçırmadı. 

Şimdiye görecek şekilde satılan en pahalı NFT’lerden birinin yaratıcısı olan NFT sanatçısı Beeple, bilim insanlarının da yardımıyla birlikte yavaşça şekil buluyor gibi görünen Ethereum logosunu gösteren bir çizim yzamanınlayarak Merge’ü kutladı. 

Sokak sanatı ve çizimden etkilenen sanat yapan bir başka topluluk üyesi ise, birkaç Ethereum (ETH) logosunun üzerine hareketli statik görsel efektler ekledi. Sanatçı, yapmış olduğu sanat eserinin konuşmasına ise “zamanı geldi” yazdı. 

“I Survived the Merge” isimli bir NFT koleksiyonunda ise “Merge benim fikrimdi’ ve “Aman tanrım Merge” gibi eğlenceli konuşmalar söyleyen sevimli fidanlar bulunuyor. Eylül başında işe koyultılan ETH Pandas isimli koleksiyonda ise, ETH topluluğunun Merge’ü temsil etmesi için seçtiği hayvan olan pandzamanı içeren çeşitli sanat eserleri mevcut. 

Öte yandan, NFT şeklindeki sanat eserlerinin yanı sıra, bir topluluk üyesi de Ethereum Merge’den ilham alan bir müzik videosuyla nostaljiyi artırdı. Bununla birlikte, YouTube’da oldukça tanınan şarkı ve söz yazarı Jonathan Mann, Ethereum zamaninin dönüm noktalarını anlatan bir şarkı besteledi. Mann, şarkısında “Yol ne görecek şekilde uzun olursa olsun yolumuza devam ettik,” ve “Karbon ayak izi tamamen silindi,” gibi konuşmalare konum verdi.  

Ethereum kurucusu ortağı ve CEO’su Vitalik Buterin, resmi Twitter hesabı üzerinden bir gönderi paylaşarak Merge’ün gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Buterin topluluğu selamlarken, bir yandan da Merge’ün Ethereum ekosistemi için çok büyük bir an olduğunu ve topluluğun bugün bununla gurur duyması gerektiğini vurguladı.