Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
EthereumPoW ekibi Merge zaman en yenirası belirli sözleşmelerdeki ETH’leri donduracağını açıkladı


Ethereum (ETH), 15 Eylül’de gerçekleştirilmesi planlanan Merge ile şimdiki iş ispati (PoW) zincirini en yenilandırarak hisse ispatı (PoS) ağına geçiş yapacak. Böylece Ethereum ekosistemindeki PoW madenciliği en yenilanmış olacak.

Böylesi büyük bir güncelleme ışığında PoW destekçileri, özellikle de madenciler, PoW zincirini hayatta tutmaya en yeniuç verdi. Çekirdek PoW ekibi EthereumPoW (ETHW), salı günü ettiğı duyuruda Ethereum sahiplerine varlıklarını Uniswap, Sushiswap, Aave ve Compound gibi likidite sağlzamanıcılarından (LP) ve diğer merkeziyetsiz borsalardan (DEX) çekmelerini tavsiye etti.

EthereumPoW ekibi, sert çatallanma (hard fork) zaman en yenirası kişisiların varlıklarını korumak amacıyla belirli DEX ve kredi protokollerinin belirli LP’lerindeki ETHW tokenleri geçici olarak durduracağını açıkladı.

Ekip, Ethereum PoW sert çatallanmasının hemen ardından, özellikle de ilk birkaç blok zaman en yenirası likidite sağlzamanıcılarına yatırılan ETHW tokenlerin, değersiz hale gelen USDT, USDC ve WBTC’leri kullanan hacker ve bilim insanları tarafından swap edileceğini veya kredi verileceğini düşünüyor, ki bu da topluluk için büyük bir kargaşaya sebep olabilir kargaşaya sebep olabilir.

EthereumPoW ekibi, şöyle açıkladı:

“ETHW Core, kişisiların ETHW tokenlerini protokolü kontrol edenler veya topluluk daha iyi bir yol bulana görecek şekilde korumak için, belirli LP sözleşmelerini geçici olarak durdurmak gibi zor bir en yeniuç almak zorunda ketti.”

Ekip, dondurma işleminin ETH 2.0 yatırma sözleşmesi ve Wrapped Ether gibi tek bir varlık içeren staking sözleşmelerine uygulanmayacağını ekledi.

Kullanıcıların varlıklarını rızaları olmadan dondurma fikri toplulukta pek iyi karşılanmadı. Kripto Twitter, çekirdek ekibe ETH istemcilerine gömülü LP akıllı sözleşmelerini dondurmanın hiç merkeziyetsiz olmadığını hatırlattı.

Kripto borsalar ve stablecoin ihraç edenlerin büyük çoğunluğu, hisse ispatı temelli Ethereum ağını destekleyeceklerini açıkladı. Diğer yandan, fork PoW zincirin dikkat çekmesi ve topluluktan talep gelmesi halinde bu tokeni de listelemeye açık olduklarını belirttiler.