Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
eToro, Fintech V ile 10 milyar abd parasılık ortaklığını en yenilandırıyor


Salı günü, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) FinTech Acquisition Corp. V, ikili bir anlaşma yoluyla İsrail kripto para borsası eToro’yu planlı bir şekilde devralma işlemini en yenilandırdığını duyurdu.

“eToro, kanıtlanmış bir büyüme performansı ve güçlü ivmeyle beraber lider küresel sosyal yatırım platformu olmaya devam ediyor. Her ne görecek şekilde tarafların kontrolü dışındaki koşullar sebebiyle işlemin en yenilandırılmasından dolgüni hayal kırıklığına uğramış olsak da, CEO Yoni ve yetenekli ekibinin başarılarının devamını diliyoruz.”

eToro ve Fintech V, geçen yıl SPAC’ın ilkini 10 milyar abd parası ile devrettiğını duyurmuştu. Bununla birlikte, muhtemelen mevcut kripto para güni piyasası sebebiyle eToro’nun bazı zorluklarla karşılaştığı ve faaliyetlerini geliştirmek için bir sermaye infüzyonuna ihtiyaç duyduğu görülüyor. eToro’nun buna ek firmaya 5 milyar abd parasılık değerlemeyle 800 milyon abd parası ile 1 milyar abd parası arasında özel bir finansman turu düşündüğü de bildiriliyor.

Buna karşılık, 250 milyon abd parasılık nakdi güvende tutulan Fintech V ise Nasdaq borsasında işlem görüyor ve tek amacı özel bir şirketle birleşmek ve böylece şirkete halka arz statüsü almak. Diğer taraftan Toro’nun kurucu ortağı ve CEO’su Yoni Assia, halka eToro’nun durumu hakkında güvence verdi:

“Bilançomuz güçlü ve gelecekteki büyümeyi de kârlılıkla dengelemeye devam edecek. 2022’nin ikinci çeyreği, 2021’in en yeniuna göre yüzde 12’nin üzerinde bir artışla, yaklaşık 2,7 milyon finanse edilen hesapla en yenia erdi.”