Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Facebook ve Instagram kişisiları artık hesaplarında NFT paylaşabilecek

Facebook ve Instagram kişisiları cüzdanlarını bağlayarak artık hesaplarında hem NFT hem de dijital koleksiyonlar paylaşabilir.

Facebook’un ana şirketi Meta, 10 Mzamanıs’ta paylaştığı bir blog gönderisinin pazartesi günkü güncellemesinde, sosyal medya platformunun yaklaşık 2,9 milyar kişisisının artık dijital koleksiyonları ve NFT’leri paylaşabileceğini duyurdu. Bu gelişme, Meta’nın 100 ülkedeki Instagram kişisilarının Flow blockchaininde veya Ethereum veya Polygon blockchainlerini destekleyen cüzdanlardan basılan dijital koleksiyonları hesaplarına gönderebileceğini söylediği 4 Ağustos güncellemesinin ardından gerçekleşti.

Kaynak: Meta

Meta, “Facebook ve Instagram’da dijital koleksiyon ürünleri sunmaya devam ederken, insanlara sahip oldukları dijital koleksiyonları hem Facebook hem de Instagram’da yzamanımlama şansını vermeye start verdık. İnsanlar bu sayede dijital koleksiyonlarını her iki platformda da paylaşmak için dijital cüzdanlarını bir kerede her iki uygulamaya da bağlayabilecek,” dedi.

Dijital cüzdanları Facebook veya Instagram’a bağlamak, üçüncü taraf tarzamanıcılar konumine uygulamalarla sınırlı olacak gibi görünüyor. Bununla birlikte NFT’lerin erişimini Meta uygulamalarından birinin yüklü olduğu her akıllı telefona genişletmek de sosyal medya devi için ek kazanç doğurabilir veya güncellemenin daha çok yaygınlaşmasını sağlayabilir.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, büyümeleri devam ettikçe dijital varlık alanında trilyonlarca birim kazanmak için büyük bir fırsat olduğunu söyledi. Ancak şirket, 2022’nin ikinci çeyreğinde yıllık gelirde yüzde 1’lik bir düşüş kaydettiğini bildirdi.