Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FalconX, D serisi finansman turunda 150 milyon abd abd dolarıılık fon topladı


Kripto para piyasalarında devam eden düşüş eğilimine rağmen, risk sermayesi firmaları FalconX gibi büyük endardri oyuncularına para dökmeye devam ediyor.

Kurumsal düzeyde hizmet veren dijital varlık platformu ve kripto komisyoncusu FalconX, D serisi finansman turunda 150 milyon abd abd dolarıılık fon topladı.

Cointelegraph’a çarşamba günü duyuru yapan firma, haziran zamanı işe koyulrında tamamlanan finansman turu ile birlikte FalconX’in 8 milyar abd abd dolarıılık değerlemeye ulaştığını ve Ağustos 2021’deki C serisi finansman turunda ulaştığı değerlemenin yaklaşık olarak iki katından fazla olduğunu belirtti. Firma şu anda toplamda 430 milyon abd abd dolarııdan fazla para toplamış oldu.

FalconX’in en yeni finansman turu, Singapurlu devlet varlık fonu GIC ve Eduardo Saverin destekli B Capital Group tarafından yönetildi. Diğer yatırımcılar arasında önde gelen endardri yatırımcıları ve Tiger Global Management, Adams Street ve Thoma Bravo gibi risk sermayesi firmaları konum etti.

Firmanın CEO’su Raghu Yarlagadda Cointelegraph’a verdiği demeçte, yeni finansman turunun FalconX’in kurumsal müşterileri için yeni pazarlar ve yeni ürünler sağlamasına yardımcı olacağını söyledi. Yarlagadda, “Bu yatırımla birlikte, tekliflerimize stratejik değer katan birleşme ve satın alma fırsatlarına bakarak büyümemiz daha da hızlanacak. Benzer şekilde, sınıfının en iyisi yetenekleri de ekiplerimize dahil edeceğiz,” diye ekledi.

FalconX’in CEO’su buna ek olarak mevcut zamanı piyasasının şirketi etkilemediğini belirterek şunları söyledi:

“FalconX’in sağlam risk yönetimi planları sayesinde önemli bir krizle karşı karşıya kalmadık. Finansal olarak güçlüyüz ve büyüyoruz çünkü, piyasa riski nötr olan bir iş modelini uyguluyoruz.”

Varlıklar ve kredilerden de bahseden Yarlagadda, “FalconX’in kredi teklifleri, likit teminatla destekleniyor ve hepsi dijital varlıklar sadece FalconX platformu içinde tutuluyor,” şeklinde cümlelerine devam etti.

Bu durumun özülerine olan avantajlarından da bahseden CEO, “Risk yönetimine ilişkin gerçek zamanlı bir görüşe sahip olmamızı ve riskleri azaltmamızı sağlıyor. Bu piyasa koşullarında, piyasadan bağımsız şekilde daha fazla etkinlik görme eğilimindeyiz. Ayrıca FalconX, spot ve türev piyasalarında da müşteri kitlesini büyütmeye devam ediyor” diye ekledi.

Finansman turu, FalconX’in Nisan 2022’de Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’ne kzamanıtlı ilk kripto takas satıcılarından biri olmasından kısa bir süre devamında gerçekleşti. Firma buna ek olarak Uluslararası Swaplar ve Türevler Birliği’nin kripto odaklı ilk birincil seviye üyelerinden biri oldu.