Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Fatih Erbakan’dan tartışma yaratacak konuşmalar! ’20 seneden beri bu gece bir türlü gelmiyor’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Osmaniye İl Başkanlığı 2’nci Olağan Kongresi’ne katılmak için kente geldi. Erbakan, partisinin Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye katıldı.

Kongrede meseleşan Erbakan, Türkiye genelinde halkla en çok buluşan siyasi partinin Yeniden Refah Partisi olduğunu belirterek, “Anadolu’yu geziyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında insanımızla, esnafımızla muhatap oluyoruz. Ne görüyoruz? İki kısa cümleyle özetleyeceğimiz bir manzara. Birincisi ‘Türkiye yanıyor’. İkincisi de ‘Milli Görüş’ü arıyor’ cümlesi. Neden? Çünkü yanmasının en önemli sebebi ekonomik kriz. Esnafa gidiyoruz, karanlıkta oturuyor. ‘Elektriği açamıyorum çünkü faturaları ödeyemiyorum’ diyor. Sıcakta 40 derece havada kliması var, klimasını açamıyor, klima kapalı. Sıcakta karanlıkta terlekonumek oturuyor. 1 Eylül’den işe koyulyarak geçerli olmak üzere elektrik ve doğal gaza yeni zamlar. Doğal gaz meseletta yüzde 20 zamlandı. Sanayide yüzde 50,8 zamlandı, elektrik üretim amaçlı doğal gaz yüzde 49,5 zamlandı. ‘Karadeniz’de doğal gaz bulduk’ dedikten bugüne görecek şekilde tam 18 kez doğal gaza zam yapılmış. Şu 8 ayda yani 2022 yılı içinde doğal gaz meseletlarda yüzde 174 artışa geçti. Bu da 100 liralık faturanın 274 lira olması demek. Küçük ve orta boy işletmelerde 8 zamanın içinde doğal gaz yüzde 277 artışa geçti. Büyük ölçekli sanayide doğal gaz 8 ayda yüzde 379 artışa geçti. Peki elektrik? Yine bu yıl içerisinde, sadece şu 8 zamanın içerisinde meseletlarda kullanılan elektrik yüzde 109’la yüzde 212 arasında artışa geçti” dedi.

26fc50da8c0fa1bc3f748ca4ae9b2a15

’20 SENEDEN BERİ BU GECE BİR TÜRLÜ GELMİYOR’

Yunanistan ile yaşanan gerginlik ve iktidarın onayladığı konuşmalarla ilgili meseleşan Erbakan, “Yunanistan’la yaşanan gerginlikten dolzamanı oldular ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ dediler. Kendilerine Yeniden Refah Partisi olarak diyoruz ki; 20 seneden beri bu gece bir türlü gelmiyor. Adamlar Ege’deki kaç tane adacıkta, kaç tane kayalıkta bize ait olan toprak parçasında oldular, Yunan bayrağını diktiler. İnternette, yabancı basında, Yunan basınında fotoğrafları var, videoları var. Bayraklarını diktiler, özü askerlerini çıkardılar. Pek çok vatansever, emekli general, emekli asker, basın toplantıları yapıyor. Sosyal medyada bunları yazıyor, bildiriyor. Yıllardan beri vatan toprağımız orada Yunan işgali altında ama hala daha ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ diyor. Biz Yeniden Refah Partisi olarak iktidar olduğumuz zaman aynen Kıbrıs Barış Harekatı’nın emrini Erbakan Hocamızın verdiği gibi gelir gelmez bu adalarda, bu kayalarda bir tane Yunan bayrağı bırakmayacağız Allah’ın izniyle. Biz ne dedik Erbakan Hocamız için? ‘Konuştuğunu yapan Erbakan’ dedik. Milli görüşçü sadece meseleşmaz. O, meseleştuğunu aynı zamanda yapar. Ondan devamında ‘Vatan, millet’ diyorsun, ‘Beka’ diyorsun. ‘Ezan susmaz, bayrak inmez’ diyorsun. Her seçimde bu hikayeler. Ege’de göz göre göre adam bizim toprağımızı işgal etmiş, asker çıkarmış, bayrak dikmiş. Onlara neden gerekli müdahaleyi yapmıyorsun?” diye meseleştu.

a31378d0e10f6a73db94b22a721986f2

‘SEN DE GİT AMERİKA’NIN, ADANA’DAKİ İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KAPAT’

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne yönelik silah ambargosunu Amerika’nın resmen kettirdığını belirten Fatih Erbakan, “2020’de gevşetmişti, 2023 itibarıyla Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne silah ambargosunu tamamen kettirıyorlar, silah ticaretini serbest bırakıyor. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne olan ambargo? Hzamanır o devam ediyor. Öyle şey olur mu Allah aşkına? Dışişleri Bakanlığı ‘Şiddetle kınıyoruz’ diye mesaj yzamanınladı. Ya onu ben de yapıyorum zaten. Kınamakla olur mu? Hükümet olarak, iktidar olarak sizin adım atmanız lazım, adım. Ne adım atacak? Sen de git Amerika’nın, Adana’daki İncirlik Üssü’nü en yenilan. Yapabiliyorsan bunu yap” dedi.

Konuşmaların ardından Erbakan’a kongreye katılımından dolzamanı çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Tek listeyle gidilen kongre en yeniunda mevcut başkan Adem Cingöz, yeniden başkan seçildi.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Halk otobüsüne silahlı saldırı! Dehşet anları kameradaHalk otobüsüne silahlı settirı! Dehşet anları kamerada
Komandolar etten duvar ördü! Adliyeye böyle getirildilerKomanabd parası etten duvar ördü! Adliyeye böyle getirildiler
 Tayvan'da şiddetli deprem! 20 saniye sürdü, sosyal medyada korkunç görüntüler Tayvan’da şiddetli deprem! 20 saniye sürdü, sosyal medyada korkunç görüntüler