Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FBI, Bir Eve Zorla Girip Bitcoin Çalmzamanı Planlayanları Tutukladı

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), on milyonlarca abd abd dolarıılık bitcoin çalmak için “gece yarısı bir ailenin evine zorla girmeye yönelik şiddetli bir plana” katılan iki adamı tutukladı.

18 Mzamanıs ile 24 Mzamanıs 2020 günleri arasında, sanığın gece yarısı mülk sahibinin evine zorla girmeyi ve cüzdanlarının özel kodlarını vermeye zorlamzamanı planladığı iddia ediliyor. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Cuma günü, Dominic Pineda ve Shon Morgan’ıon milyonlarca abd abd dolarıılık Bitcoin için ev soygunu yapma planı” ile suçlayan bir iddianamenin açıklandığını duyurdu.

Savcılıktan yapılan duyuruya göre sanıklar 20 yıla görecek şekilde hapis cezasına çarptırılabilirler.

ABD’li Avukat Damian Williams olayla ilgili olarak şunları söyledi:

Sanıklar, gecenin bir yarısı bir ailenin evine zorla girmek ve içinde on binlerce abd abd dolarıı değerinde Bitcoin bulunduğunu düşündükleri hesabın özel anahtarına el koymak için plan onayladılar.

2 sanığın yargılandığı HOBBS Yasası suç kapsamına göre;

“…herhangi bir eşya veya malın hareketi, soygun veya gasp veya herhangi bir kişiye veya mülke, bu bölümü ihlal eden herhangi bir şey yapmak için bir plan veya amaç doğrultusunda fiziksel şiddet uygulayan veya buna teşebbüs eden veya komplo kuran veya tehdit eden şahıslara bu başlık altında para cezası veya yirmi yıldan fazla olmamak üzere hapis cezası uygulanır”

Eve planlanan soygun sırasında, Bitcoin fiyatı yaklaşık 10.000 abd abd dolarııdan işlem görüyordu.