Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FCA, Revolut'a yeşil ışık yaktı

Birleşik Krallık’ın Finansal Davranış Otoritesi (FCA), ülkede kripto ürünleri ve hizmetleri sunmaya yetkili şirketler listesine ödeme uygulaması Revolut’u ekledi.

FCA, İngiltere’deki kzamanıtlı kripto varlık firmaları listesine pazartesi günü ettiğı bir güncellemede, Revolut’un 2017’den işe koyulyarak “Kara Para Aklama, Terör Finansmanı ve Fon Transferi” ile ilgili değiştirilmiş düzenlemelere uygun olduğunu gösterdi. Fintek firması, mart zamanında geçici tescilli bir kripto varlık firması olarak faaliyet göstermesi için bir uzatma topladıktan zaman en yenira ülkede kripto hizmetleri sunmak için onay alan diğer 37 şirkete katıldı.

Birleşik Krallık’ta kripto ile ilgili ürün ve hizmetler sunan firmaların, 2020’den beri FCA’ya kzamanıt olduktan zaman en yenira faaliyet göstermelerine izin veriliyor. Bununla birlikte, ülkede Kara Para Aklamzamanı Önleme (AML) ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (CFT) gereksinimlerine ilişkin bir baskının ardından, Revolut’un da dahil olduğu birçok şirkete geçici kzamanıt statüsü verildi ve faaliyet göstermelerine izin verildi.

Yazının yzamanımlandığı esnada FCA’nın geçici statüsü altında faaliyet gösteren herhangi bir kripto varlık firması bulunmuyor. Revolut, ilk olarak mart zamanında geçici tescil verilen 12 şirket arasında beklemede kalan en yeni firmaydı.

Financial Times’ın 5 Eylül güninde paylaştığı bir rapor ise Birleşik Krallık Finansal Raporlama Konseyi’nin, Revolut’un denetiminde, kabul edilemeyecek derecede ve oldukça önemli birçok yanlışlık riskini içeren kusurlar bulduğunu öne sürmüştü.

İngiltere’de, Başbakan Liz Truss’un Boris Johnen yeni’ın konumine geçmesi ve zaman en yenirasında da Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünün ardından siyasi olarak büyük bir sarsıntı yaşandı. Ayrıca hükümet, 22 Eylül’de milletvekillerinin, ülkenin Ulusal Suç Dairesi’ni kripto varlıklarını el koyma, dondurma ve kurtarma meselesunda yetkilendirmeyi amaçlayan Ekonomik Suç ve Kurumsal Şeffaflık Yasası’nı çıkardıklarını duyurdu.

Adblock test (Why?)